Úvod ZO ZAHRANIČIA Zomrel americký spevák Kenny Rogers

Zomrel americký spevák Kenny Rogers

Kenny Rogers. (Foto: archív)

Vo veku 81 rokov zomrel svetoznámy americký spevák a pesničkár Kenny Rogers. Informovala o tom v sobotu agentúra AP. Interpret takých hitov ako Lucille, Lady či Islands in the Stream zomrel v piatok v meste Sandy Springs v americkom štáte Georgia.

Spevák, klavirista, gitarista, skladateľ a herec Kenny Rogers založil svoju prvú skupinu The Scholars ešte počas štúdia na strednej škole. V 60. rokoch prešiel viacerými formáciami, v roku 1967 založil skupinu First Edition. Spolu hrali do roku 1975, potom sa Kenny Rogers rozhodol pre sólovú dráhu a presťahoval sa do Nashvillu, kolísky americkej country hudby.

O dva roky nato si zapísal prvý sólový úspech, keď skladba Lucille viedla hitparádu, priniesla mu prvú zlatú platňu a Rogers za ňu získal aj cenu Grammy. Prichádzajú ďalšie úspechy a 14. septembra 1979 dostal Kenny Rogers svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy. Jeho spevácku kariéru dokumentuje 65 vydaných albumov. Do polovice 80. rokov mal v hitparádach 27 piesní. Posledný koncert mal v októbri 2017 v Nashville.

Kenny Rogers a Dolly Partonová – Islands in the Stream: