Úvod Z DOMOVA Alojz Hlina po OĽaNO, KDH a Dobrej voľbe skúša šťastie v ďalšom...

Alojz Hlina po OĽaNO, KDH a Dobrej voľbe skúša šťastie v ďalšom projekte

Alojz Hlina. (Foto: archív)

Bývalý poslanec NR SR Alojz Hlina po pôsobení v politických tričkách strán OĽaNO, KDH a Dobrá voľba skúša šťastie v ďalšom projekte. V tohtoročných parlamentných voľbách bude kandidovať za liberálnu stranu Sloboda a Solidarita (SaS). Informáciu priniesli viaceré slovenské médiá. Hlina bude kandidovať z posledného, 150. miesta poslaneckej kandidátky.

Ako vyplýva z predvolebných propagačných materiálov, sloganom exposlanca v predvolebnej kampani bude „Ak umrie pravica, umrie demokracia“. „Na kandidátku SaS prináša svoje srdce. To vždy patrilo slabším, podvedeným a tým menej šťastným,“ píše sa na letákoch.

Hlinova platforma Umiernení vo februári tohto roka opustila stranu Dobrá voľba a Umiernení. Dôvodom bol nesúhlas s rozhodnutím predsedníctva vstúpiť do rokovania o predvolebnej spolupráci s Hlasom-SD.

Na informáciu o Hlinovej kandidatúre na sociálnej sieti reagoval aj poslanec a šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič. Podľa jeho názoru pomaly prichádza koniec SaS. “Hlina v hrobe SaS zasype,” napísal Matovič. Alternatívne médiá si všimli Hlinov oportunizmus, keď ako bývalý predseda konzervatívneho KDH nemá problém pôsobiť v ultraliberálnej strane.