Úvod Z DOMOVA Polis Slovakia: Smer-SSD má výrazný náskok pred Hlasom-SD

Polis Slovakia: Smer-SSD má výrazný náskok pred Hlasom-SD

Foto: archív

Prieskumná agentúra Polis Slovakia uskutočnila aktuálny prieskum predvolebných preferencií politických strán, podľa ktorého by sa do Národnej rady SR dostalo až osem subjektov. Keby sa parlamentné voľby konali na rozhraní apríla a mája, vyhrala by ich strana Smer-SSD s výsledkom 24,2 percenta hlasov.

Druhú priečku by obsadila strana Hlas-SD, ktorú by volilo 17 percent opýtaných. Prvú trojicu uzatvára hnutie Progresívne Slovensko s podporou 11,7 percenta. Nasleduje hnutie Republika (7,2 percenta), Sme rodina (6,9 percenta), OĽaNO (6,6 percenta), SaS (6,5 percenta) a KDH (5,8 percenta).

Tesne pred bránami parlamentu by sa ocitla SNS, ktorá oznámila, že vytvorí kandidátku s politikmi zo strán ako Život-NS, Národná koalícia či Slovenský patriot. Zoskupenie národniarov by podľa prieskumu volilo 4,9 percenta ľudí. Nasleduje maďarská Aliancia so ziskom 3 percentá, ĽSNS (2,4 percenta) a Demokrati (2,1 percenta).

Ďalšie strany sa umiestnili veľmi nízko pod päťpercentnou hranicou, potrebnou na vstup do NR SR. Stranu Za ľudí by volilo 1 percento opýtaných, Maďarské fórum 0,6 percenta a stranu Socialisti.sk 0,1 percenta. Agentúra Polis Slovakia prieskum zrealizovala 29. apríla až 6. mája na vzorke 1011 respondentov.