Úvod ZO ZAHRANIČIA Baránek: Vláda tu nastolila protizákonný apartheid a veľká časť národa tomu tlieska

Baránek: Vláda tu nastolila protizákonný apartheid a veľká časť národa tomu tlieska

Ján Baránek. (Foto: archív)

Sklamaním nie je vláda, ale národ, ktorý sa ochotne vzdal slobody, napísal vo svojom komentári politický analytik Ján Baránek, ktorý zverejnil na sociálnej sieti. Prinášame vám podstatnú časť jeho znenia.

“Premiér tohto štátu najprv informuje kancelárku cudzej mocnosti o tom, že tu mieni spraviť celonárodné manévre za účasti a velenia armády. Hlavu svojho štátu informuje až následne. Ale – nič sa nestane. Masívna časť ľudí pozerá s otvorenými ústami a čaká.

Potom nakúpi neschválené testovacie sady na COVID-19 u pofidérnej trnavskej firmy, ktorá ani nemala byť zaradená do výberového konania pre dlh v sociálnej poisťovni. Alenič sa nestane. Masívna časť ľudí pozerá s otvorenými ústami a čaká.

Potom chaoticky, tlačovku po tlačovke vysvetlí, že testovanie bude dobrovoľné, ale kto nepôjde, bude mať domáce väzenie, príde o prácu, nebude môcť ísť prakticky nikam… Ale – nič sa nestane. Masívna časť ľudí pozerá s otvorenými ústami a čaká.

Potom veľkú časť tejto megaakcie presunie na ramená samospráv, ktoré sa mu o to neprosili, nerátali s tým, nemali na to peniaze, ani kapacity. Ale nič sa nestane. Masívna časť ľudí pozerá s otvorenými ústami a čaká.

Čo je na tom najhoršie, aj prezidentka pozerá s otvorenými ústami a čaká. Prebehne testovanie. Tu som zažil jeden z najsmutnejších pohľadov v živote. Smutný bol ten, kde tisíce zlomených ľudí stálo odovzdane v rade na testovanie, lebo museli. Nahnal ich tam šialený parvenu s obsedantnou predstavou svetového prvenstva.

Ale najsmutnejší pohľad bol iný. Na usmiate, nie celkom príčetné tváre nadšených testujúcich sa, ktorí s nepríčetným zápalom a pološialeným svitom v očiach, jeden druhého, ale žiaľ aj mňa presviedčali, že idú zachraňovať životy.

Boli to tie aktivistické typy google odborníkov, ktorí zachraňujú život aj cez mŕtvoly, lebo to povedal ten, čo neznáša Fica. A keď vy s nimi nesúhlasíte, chcete, podľa nich, aby sa Fico vrátil.

Foto: TASR

Táto obludná, nezmyselná, primitívna a prvoplánová myšlienková konštrukcia ich poháňala ešte viac vpred a definitívne im bránila k návratu na územie zdravého rozumu. Psychedelické orgie však boli len na začiatku.

Pokračovali bezprecedentne hlúpym fotografovaním modrých zdrapov a ich zverejňovaním na FB. Potvrdenia bez akéhokoľvek potvrdenia, len s menom, nejakým dátumom a výsledkom. Zdrap, ktorý nemá hodnotu ani papiera, na ktorom ho vytlačili.

Po testovaní hlavní velitelia operácie zrejme mali pocit, že by si zaslúžili triumfálny pochod ulicami starého Ríma, ale žiaľ, ostala im len tlačovka. Aby ich vojenské umenie neostalo nazmar, tak napríklad minister práce si dal na seba poľnú uniformu a v postoji vytrénovaného príslušníka jednotiek Navy Seals, t. j. mierne rozkročený a s rukami mierne od tela, keďže mu ich do takejto polohy prirodzene dáva vypracovaného svalstvo.

Alebo bezbrehá blbosť. Znásobená tým, že tento neboráčik a mentálne nedopracovaný fanúšik vojenských historických legiend, navliekol na seba českú poľnú uniformu. Či mu to niekto spravil zo zlomyseľnosti, nevedno.

V každom prípade, jeho halucináciu o ‘druhom SNP’ si osvojil aj premiér, a to až do takej miery, že ho – v tomto prípade ohľadne testovania, prirovnal k ‘povstaniu’ zo stoličiek a gaučov, aby sa povstavší mohli premiestniť na miesto testovania. Obdivuhodná logika hodná Senecu.

Smutná fraška však nadobudla ešte smutnejšie kontúry. Dobrovoľne netestovaní, ozajstní hrdinovia dnešných dní, sa stali občanmi druhej kategórie vo svojej vlasti. Nepustili ich do práce. Ich deti nechceli brať do materských škôlok. Napriek prísľubom, veľa z nich sa nedostalo k lekárovi, do obchodov, ani do bánk.

Blázni vo vedení štátu vytvorili inštitucionalizovanú kastu občanov druhej kategórie. Perfídne, pošliapajúc pri tom základy právneho štátu. Za bieleho koňa tohto rozkladu práva na Slovensku si vybrali hlavného hygienika.

Neviem, čím ho kto vydieral, ale keďže ide vraj o človeka mimoriadne vzdelaného, určite sa nie dobrovoľne podpísal pod jeden z najväčších a najprotiprávnejších dokumentov v novodobej histórie Slovenska.

Ide o tzv. vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa.

Ján Mikas. (Foto: archív)

Neviem, či je pán Mikas naozaj právne nepríčetný, alebo čo sa vlastne stalo. Ale – článok 23, ods. 1 Ústavy SR hovorí jasne: „Sloboda pohybu a pobytu sa zaručuje.“ A ods. 3: „Slobody podľa odsekov 1 a 2 môžu byť obmedzené zákonom, ak je to nevyhnutné pre bezpečnosť štátu, udržanie verejného poriadku, ochranu zdravia alebo ochranu práv a slobôd iných a na vymedzených územiach aj v záujme ochrany prírody.“

Takže, milí priatelia, sloboda pohybu môže byť obmedzená iba zákonom. Nie vyhláškou, zákonom. A kto prijíma zákony v tejto krajine? Nie hlavný hygienik, ale parlament. Ale poďme ďalej, priatelia.

Každý takýto protiprávny a chaotický stav prináša so sebou aj niečo, čomu hovoríme „čaro nechceného“. Takže, na Slovensku nám zo dňa na deň vyrástlo nesmierne veľa právnikov, ústavných právnikov, odborníkov na pandémie, epidémie a podobne. Ako prvého by som menoval, no koho iného, ako premiéra Matoviča, nech slnko nikdy nezapadne nad jeho domom.

Tento bard svetovej virológie, večné svetlo biochémie, šťastný úsmev epidemiológie a nešťastie pandémie, totiž bohorovne označil prácu lekára Johna P. A. Ioannidisa, zameranú na určenie miery úmrtnosti, spôsobenej novým koronavírusom COVID-19 a zverejnenú v bulletine WHO, za kotlebovský hoax…

Sme svedkami nelegálneho experimentu spolku bláznov, ktorí takto skúšajú, ako ďaleko môžu až zájsť. A tento národ im to jednoducho toleruje, ba čo viac, veľká jeho časť na tom participuje svojou aktivitou.

Toto je moje najsmutnejšie poznanie. Že veľkej časti ľudí nejde o zákon, o demokraciu. Pod vplyvom umelo vyvolaného strachu sú schopní zapredať slobodu svojho okolia a z nepríčetným úsmevom aj svoju. Neplatia na nich argumenty vedcov, právnikov.

Oni veria. Veria, že takto je to dobre a takto to má byť. Kvôli chorobe s 0,2-percentnou smrtnosťou a následne vyvolanou hystériou sa vzdali slobody a zdravého rozumu. Čo si zaslúžia? Určite nie slobodu. Nevedia s ňou narábať, nevedia si ju ubrániť, keď im spadne, rovno pred nos. Lebo si ju nemuseli vybojovať.

Pre mňa nie je sklamaním táto vláda. Keď som v marci uvidel , kto v nej je vedel som, že to môže byť len zlé a horšie. Pre mňa je sklamaním tento národ. Ako ochotne sa vzdal slobody.

Minulý týždeň tu vláda nastolila neústavný a protizákonný apartheid a veľká časť národa tomu tlieska. Mojou povinnosťou je na to poukázať a postaviť sa proti tomu,” napísal Baránek.

Foto: archív