Úvod Z DOMOVA Belousovová: Chýry o Matovičovom liečení na psychiatrii nebudú ďaleko od pravdy

Belousovová: Chýry o Matovičovom liečení na psychiatrii nebudú ďaleko od pravdy

Anna Belousovová. (Foto: archív)

Bývalá poslankyňa NR SR a predsedníčka strany Národ a spravodlivosť Anna Belousovová na sociálnej sieti okomentovala verejné statusy premiéra Igora Matoviča, ktoré podľa nej nasvedčujú, že psychicky nie je v poriadku.

“Za posledné dni sme sa dozvedeli, aký má premiér výhľad z okna, čo mal na raňajky dnes ráno, čo večerali s Pollákom, v akom hrnci im to priniesli, akú kávu pil a podobne, ale o čom rokoval, aké sú postoje Slovenska, alebo aké riziká nám prinesie zadlžovanie, sme sa z jeho statusov nedozvedeli.

Keď si tak pozerám podrobné informácie oficiálnom profile ‘premiéra’ Matoviča z mimoriadne dôležitého zasadnutia lídrov EÚ v Bruseli, napadá mi, že tie chýry o jeho liečení na psychiatrii nebudú ďaleko od pravdy. Len zrejme liečenie nebolo dotiahnuté do konca,” napísala Belousovová.

“Ani poriadne nevieme, načo sme tomuto štátnemu úradníkovi, de facto nášmu zamestnancovi, platili tento nákladný výlet. Ešteže tam v rámci vlastného PR nezobral nejaké deti z detských domovov, alebo dôchodcov z domovov dôchodcov,” uzavrela svoj ironicky ladený príspevok Belousovová.

Politička mala ešte ako prvá podpredsedníčka Slovenskej národnej strany s Matovičom incident v roku 2010, keď mu na pôde Národnej rady SR uštedrila facku. Dôvodom bolo, že ju urazil v autorskom článku v regionálnych inzertných novinách, ktoré vydáva jeho firma.