Úvod Z DOMOVA Blaha: Zničili kultúru a šport, ale konferencia Globsec s tisíc účastníkmi musí...

Blaha: Zničili kultúru a šport, ale konferencia Globsec s tisíc účastníkmi musí byť

Ľubošš Blaha. (Foto: TASR)

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha poukázal na fakt, že vláda obmedzila hromadné podujatia hromadné podujatia kultúrneho, športového a cirkevného charakteru na 50 osôb, no bezpečnostná konferencia Globsec s bezmála tisíckou hostí sa konať bez obmedzení.

„Zakázali protesty, zakázali divadlo, zakázali omše, zničili šport. Ale konferencia Globsec musí byť, aj keby sme mali všetci pomrieť. Toto je škandál, aký nemá obdobu!“ myslí si poslanec Blaha.

V statuse na sociálnej sieti poznamenal, že keď sa majú stretnúť vojenskí jastrabi z celého sveta, odrazu nikomu nevadí ani COVID-19, ani núdzový stav, ani zákaz akýchkoľvek podujatí nad 50 ľudí. „Keď miluješ americké vojny, COVID-19 nie je prekážkou.“

Blaha uviedol, že na konferencii Globsec sa zúčastní približne 950 osôb. „700 osôb tvorí obslužný personál, 250 osôb sú hostia. Mne je srdečne jedno, že všetkých účastníkov idú testovať na COVID-19 – nijaké iné podujatie takúto možnosť nedostalo. Rýchlotesty Matovič chcel hádzať do Dunaja, ale na Globsecu stačí, ak ťa tam na mieste šup-šup otestujú,” rozhorčil sa poslanec.

„Slováci pre pandemické opatrenia prichádzajú o robotu, o peniaze, o dôstojnosť, o životný komfort. Nie je to výsmech všetkých ľudí na Slovensku, že Globsec na čele s Rastislavom Káčerom si môže robiť, čo sa im zachce? Ako je možné, že Úrad verejného zdravotníctva dal práve Globsecu výnimku? Ako je možné, že odrazu verejné zdravie nie je prioritou?“ opýtal sa Blaha.