Úvod Politika Bugár pripúšťa, že si už vie predstaviť aj tajnú voľbu sudcov

Bugár pripúšťa, že si už vie predstaviť aj tajnú voľbu sudcov

Foto: archív

Pre stranu Most je kľučové, aby malo Slovensko fungujúci Ústavný súd, vyhlásil Béla Bugár na brífingu. Most už aj rovnako ako SNS pripúšťa možnosť tajnej voľby. Bugár je ochotný ustúpiť Smeru v tom prípade, že sa dohodnú na výbere aspoň šiestich kandidátov.

„Ak sa dohodneme ohľadne mien ústavných sudcov, tak je jedno, či budeme hlasovať verejne alebo tajne,“ vyhlásil Bugár. Podpredseda parlamentu povedal, že zásadný postoj Mostu nemôže byť dôvodom na pád vlády. Zdôraznil však, že za Fica jeho strana v ďalšej voľbe hlasovať nebude a nepodporí ho tak v boji o Ústavný súd. „Nekšeftujeme s Ústavným súdom,“ povedal Bugár.

„Ale ak by sme sa nedohodli a ak by niekto pretláčal v rámci koalície kandidátov, s ktorými sa my nestotožňujeme, nemôžeme si dovoliť, že napokon s pomocou ĽSNS príde k zvoleniu a my za to budeme vinní. Preto, ak sa nedohodneme, budeme za verejnú voľbu,“ dodal.

Na otázku Hospodárskych novín, či sa Fico vyhrážal Bugárovi, že mu odvolá ministrov. „Čítal som to v novinách, mne také vyhrážky neboli povedané. Viete, už som dosť dlho v politike, aby som necúvol, a potom je to zodpovednosť toho dotyčného, ktorý sa vyhráža. Mne to takto povedané nebolo,“ vyjadril sa šéf Most-Híd.