Úvod Politika Národná koalícia víta rastúci počet politikov žiadajúcich zrušenie protiruských sankcií

Národná koalícia víta rastúci počet politikov žiadajúcich zrušenie protiruských sankcií

Foto: archív

Národná koalícia víta rastúci počet politikov vrátane prezidentských kandidátov, ktorí si uvedomili nezmyselnosť protiruských sankcií, lebo zbytočne škodia slovenskej ekonomike. Stranu teší, že tak urobil aj kandidát na prezidenta Eduard Chmelár, ktorý tvrdí, že na samite EÚ krátko po inaugurácii prezidenta by navrhol zrušiť sankcie proti Rusku. Národná koalícia súhlasí s jeho tvrdením, že tieto kroky sú reálne a prezident má na to právomoc, ako aj s tým, že kritika vedenia EÚ neznamená, že kritik je antieurópsky.

„Občania volajú po zmene nášho  smerovania v zahraničnej politike, majú dosť z bruselských byrokratov i z absurdných rozhodnutí, ktoré sú proti občanom EÚ, proti národným štátom a proti kresťanskej tradícii v Európe, ktorú ohrozuje podpora migrácie zo strany domácich aj zahraničných liberálov a slniečkarov.

Keďže však len sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin je skutočným národným, kresťanským, občianskym a nezávislým prezidentským kandidátom, ktorý už roky hovorí o potrebe reformy EÚ, o potrebe ochrany vonkajších hraníc EÚ, ako aj o nevyhnutnosti zrušiť sankcie proti Ruskej federácii, naďalej stojíme pevne pri ňom a podporujeme ho v boji o lepšiu budúcnosť našej krajiny,“ konštatuje predsedníčka Národnej koalície Slavĕna Vorobelová.

Predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová. (Foto: archív)

Podľa líderky Národnej koalície je dôležité počuť hlas čo najväčšieho počtu politikov vrátane prezidentských kandidátov, ako aj občanov, ktorí hovoria o potrebe zmeny v prospech obyvateľov Slovenska aj EÚ.

„Zmena je nutná nielen doma, ale aj v EÚ. Aj preto sa pripravujeme zodpovedne na voľby do Európskeho parlamentu, kde naši poslanci sa už čoskoro zasadia spolu s európskymi partnermi za zásadnú reformu EÚ s cieľom vrátiť Európanom budúcnosť, sociálne istoty a bezpečnosť. Urobíme všetko pre definitívne zastavenie riadenej aj ilegálnej migrácie.

V záujme úspechu európskych reformistov sme už nadviazali spoluprácu s viacerými významnými stranami z krajín EÚ vrátane talianskej Ligy Severu, ktorému šéfuje taliansky minister vnútra a bojovník proti migrácii Matteo Salvini,“ dodal prvý podpredseda Národnej koalície Peter Sokol.