Úvod Z DOMOVA Bývalý poslanec národniarov Rafael Rafaj sa pridáva k hnutiu Republika

Bývalý poslanec národniarov Rafael Rafaj sa pridáva k hnutiu Republika

Rafael Rafaj. (Foto: archív)

Bývalý člen zákonodarného zboru za Slovenskú národnú stranu Rafael Rafaj sa pridáva k mimoparlamentnému hnutiu Republika. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda hnutia Milan Uhrík. Pôsobiť by mal v oblasti kultúry a médií.

„Známy vlastenec Rafael Rafaj sa pridáva k Republike. V rámci nášho hnutia bude zastrešovať oblasť kultúry a médií. Samozrejme, s dôrazom na presadzovanie tradičných a konzervatívnych hodnôt,“ napísal Uhrík.

Rafael Rafaj pôsobil roky v SNS, dve volebné obdobia bol poslancom NR SR, podpredsedom výboru pre kultúru a médiá i členom parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS. Bol tiež členom stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy a členom ďalších parlamentných výborov.

Predtým, ako sa stal členom zákonodarného zboru, niekoľko rokov šéfoval tlačovému odboru a bol hovorcom SNS. Pôsobil aj v komunálnej politike – vykonával mandát poslanca a zároveň funkciu vicestarostu bratislavskej mestskej časti Rača. Angažoval sa i vo viacerých oblastiach verejného života.