Úvod Komentáre Dve prosby „múdrosráča“      

Dve prosby „múdrosráča“      

Igor Matovič. (Foto: archív)

Geliebte Ministerpräsident Matowitsch,

je neprijateľné, aby stádo v čase núdzového stavu neposlúchalo svojho Leittiera. Na základe odporúčania zboru pandemikov pristúpiť k prísnym opatreniam proti hnusobe COVID-19, zaveďte, prosím, na Vami spravovanom území selektívny lockdown. Prosím, pritiahnite opraty.

Kto neposlúcha, nech neje, toho nech postihne tvrdý zákaz vysedávania na reštauračných terasách a kto ulahodí Vášmu oku a pochopí Vašu neomylnosť (napríklad pri plošnom testovaní), nech si užije zaslúžených výhod mäkkého lockdownu, mäkšieho ako snehová perina v lyžiarskom stredisku Borisa Kollára.

A nie je pravda, že Vaše spasiteľné dobrovoľné testovanie národa dostalo na frak, ako tvrdia povaľači na konšpiračných terasách. Ak by sme boli poslušní a dožadovali sa testovania antigénovými špáradlami aspoň raz za týždeň či za dva, mohli sme mať pokojné a radostné Vianoce.

Takto sa účinok vašej atómovej bomby na Covid alebo druhé SNP Gauleitera Kreiniaka minulo účinkom. Nie je načase, aby die Patrouille ministra vojny dobrovoľne testovalo rodiny s deťmi od dverí k dverám ako v Abu Dabí?  Veď „múdrosráči“ sa nebudú môcť obracať na Ústavný súd, keďže Frau Kolik odoberie tomuto nezmyselnému súdu doterajšie právomoci. Či?

Geeherte Frau Kolik,

pravda je, že Lučanský nepodpálil slovenský parlament (paralela s horiacim Reichstagom nepripadá do úvahy), tak prosím, dajte pokyn na vyšetrenie jeho zranenia vo väzenskom zariadení a následnej operácie v nemocnici. Inak konšpirátori napokon uveria verzii, že Lúčanského červené oko, teda prasknutá očná cievka, si nevyžadovala chirurgický zákrok a viacdňovú hospitalizáciu.

Nestojí to, vážená pani ministerka, za Váš pokyn, aby prípad Lučanský objektívne vyšetril príslušný vyšetrovací orgán? Predišlo by sa tým nepodloženým konšpiračným teóriám a zavádzaniu zo strany televíznej spoločnosti TA3 a opozičného denuncianta Roberta Fica. Či?