Úvod Z DOMOVA Fico: Čaputová opakuje americkú propagandu o plyne a rope

Fico: Čaputová opakuje americkú propagandu o plyne a rope

Robert Fico. (Reprofoto: internet)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová je ako politický polystyrén. Stokrát je argumentačne potopená, ale ona sa znova vynorí a dookola opakuje neudržateľnú americkú propagandu a obhajuje tak cudzie záujmy.

Uviedol to predseda opozičnej strany Smer–SD Robert Fico v reakcii na vyjadrenie hlavy štátu v súvislosti s okamžitým vypnutím ruského plynu a ropy, ktorým sa pripojila k podobnému vyhláseniu premiéra Eduarda Hegera.

Teraz podľa Fica vôbec nejde o to, čo Smer–SD tvrdí. „My sme jednoducho presvedčení, že okamžité vypnutie ruského plynu a ropy by bolo ekonomickou vraždou občanov SR. A nehovoríme to len my.

Samotná Európska komisia, prakticky všetci premiéri krajín Európskej únie potvrdzujú, že zníženie závislosti od ruského plynu a ropy bude vyžadovať náročné a drahé desaťročné úsilie.

Aj preto sa na sankcii zastaviť odber ruského plynu a ropy nedohodol ani samit EÚ, tak ako sa rozumne nedohodol ani na tom, že nemôžeme okamžite akceptovať nepripravenú Ukrajinu ako nového člena EÚ,“ pokračoval Fico.

Pokyny z americkej ambasády v Bratislave sú podľa predsedu Smeru-SD pre prezidentku SR a premiéra SR silnejšie ako akékoľvek argumenty. “Po Hegerovej propagande prezidentka vzápätí zverejnila podobný status.

Napísala v ňom, že každý, kto hovorí o zdržanlivosti pri odpojení sa od ruského plynu a ropy ‘koná proti záujmom Slovenska a priamo ohrozuje bezpečnosť našich občanov’,“ upozornil Fico.

„Pán premiér, pani prezidentka, už prestaňte! Je v záujme občanov SR, aby v mene plnenia amerických snov o oslabení Ruska platili za liter benzínu 3 eurá? Podľa mňa určite nie,“ vyhlásil ďalej predseda strany Smer-SD.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti písala o potrebe čo najskoršieho zníženia závislosti EÚ od ruského plynu a ropy, pričom to odôvodnila aktuálnou bezpečnostnou a geopolitickou situáciou.