Úvod Z DOMOVA Fico: Prezidentka dostala pokyn, aby zachránila vládu. Matoviča chce v koalícii vymeniť...

Fico: Prezidentka dostala pokyn, aby zachránila vládu. Matoviča chce v koalícii vymeniť za Pellegriniho

Robert Fico. (Foto: Michaela Kolimárová)

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel kritizoval na sociálnej sieti prezidentku Zuzanu Čaputovú za utajené stretnutie s lídrom mimoparlamentného Hlasu-SD Petrom Pellegrinim.

Ako upozornil, v jeden deň Pellegrini vyzval ľudí nad 60 rokov na očkovanie a dištancoval sa od extrémistov a v ten istý prezidentka skritizovala premiéra za manažovanie vzťahov a pandémie.

Podľa Grendela to nemusela byť náhoda, pretože sa pár dní predtým stretli a hoci sa o tom niektoré médiá dozvedeli, dostali podľa neho “stopku na informovanie”. „Čo také strašne tajné spolu riešili Pellegrini s prezidentkou, že sa rozhodli použiť ‘žolíka’ nehodného predstaviteľov slobodného demokratického štátu, nehodného vyznávačov slobody slova, slobody tlače?“ opýtal sa Grendel.

Poradca prezidentky Martin Burgr označil Grendelov status za konšpiráciu. „V tom čase sa pani prezidentka dvakrát stretla s premiérom, z toho jedno stretnutie bolo neverejné. Rovnako neverejne sa v tom čase stretla aj s ministrom zahraničných vecí, ministrom zdravotníctva a lídrom opozičnej strany Petrom Pellegrinim,“ informoval Burgr.

Pokračoval, že rokovania s politikmi patria k bežnej práci prezidentky. “Vyvodzovať z toho nejaké závery o koordinovaných krokoch len preto, že sa niečo stalo v rovnakom čase, je iba prejavom domýšľavosti,“ uviedol Burgr, ktorého prekvapuje, keď takéto konštatovania prichádzajú od podpredsedu parlamentu.

“Nie ja, ani médiá, ale jeden z najbližších ľudí Igora Matoviča Gábor Grendel informoval o tajnom stretnutí prezidentky Zuzany Čaputovej a predsedu Hlasu Petra Pellegriniho. Prezidentka toto stretnutie bez ďalších podrobností potvrdila.

Keď som sa s ňou v minulosti stretol ja, bol som opatrnejší a vydal som vlastnú interpretáciu nášho rozhovoru, aby neprišlo k špekuláciám, ale pani Čaputová a pán Pellegrini si špekulácie doslova pýtajú,” napísal na sociálnej sieti na margo stretnutia šéf Smeru-SD Robert Fico.

Tvrdí, že prezidentka Čaputová dostala pokyn z americkej ambasády v Bratislave, že za každú cenu musí zachrániť súčasnú vládu pred návratom Smeru-SD s jeho suverénnymi pohľadmi na zahraničnú politiku.

“Aby vláda prežila, musí sa zbaviť železnej gule v podobe Igora Matoviča. Dá sa predpokladať, že Matovič v prípade jeho odvolania stiahne so sebou pár poslancov OĽaNO, ktorých bude treba nahradiť. No a Peter Pellegrini asi ponúka jedenásť zradcov, čo je pre pani prezidentku v jej amerických výpočtoch veľmi atraktívne.

Takže po Matovičovom odvolaní Matoviča môžeme očakávať koalíciu Eduarda Hegera s pár poslancami z OĽaNO, s Pellegriniho s jedenástimi poslancami, Sulíkovou SaS, Kollárovým Sme rodina a neexistujúcou stranou Za ľudí.

Samozrejme, s požehnaním americkej ambasády a slávnostnou rečou pani prezidentky. Blahoželám. A dúfam, že tí v Hlase, ktorí sú pri zmysloch, rozmýšľajú a vedia, že jediným riešením pre Slovensko sú predčasné voľby a spolupráca Smeru a Hlasu.