Úvod Z DOMOVA Fico: Sledovanie a odpočúvanie opozície je špinavá práca Lipšica. Z nahrávok sa...

Fico: Sledovanie a odpočúvanie opozície je špinavá práca Lipšica. Z nahrávok sa nedozviete nič viac, ako ste už odo mňa verejne počuli

Foto: archív

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho „nohsledi“ musia byť vo veľkej dôkaznej kríze, ak dali sledovať a odpočúvať predsedu opozičnej strany na jeho stretnutiach s obhajcami ľudí, ktorých považuje za nevinných. Predseda Smeru-SD Robert Fico týmito slovami na sociálnej sieti reagoval na zverejnenie videí, ktoré majú pochádzať zo súdom schváleného sledovania.

„Lipšic a spol. už nemohli urobiť nič viac, aby mohli potvrdiť, že patria do rúk spravodlivosti. S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií pre svoju politickú prácu.

Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách,“ povedal Fico. Dodal, že bude naďalej pracovať na dokázaní neviny obvinených nominantov opozície a osôb spájaných s opozíciou.

Odpočúvanie opozičných politikov je podľa Fica len ďalším z dôkazov, že demokracia a právny štát sú na Slovensku v totálnom rozvrate. „Rok a pol hovorím o zneužívaní trestného práva na boj s opozíciou.

Rok a pol tvrdím, že vo väzbe sedia nevinní ľudia a že prípad bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je politický monster proces. Je to moja legitímna politická agenda, ktorá sa potvrdzuje každým dňom,“ povedal.

“Vôbec ma neprekvapuje, že Denník N, aktuality.sk a SME už zverejňujú nahrávky, ktoré sú vraj zahrnuté v spise. Toto je súčasť špinavej práce Lipšica. Milí novinári, pokojne zverejnite všetko, čo vám v rozpore so zákonom poslali prokurátori. Dozviete sa len to, čo ste už odomňa verejne počuli alebo ešte len budete počuť,” uzavrel svoje video na socálnej sieti šéf Smeru.

Prokuratúra informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

Portál aktuality.sk neskôr zverejnil videá, na ktorých majú byť zaznamenané stretnutia Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara.

Fico: Lipšic a jeho nohsledi musia byť v strašnej kríze, ak potrebujú odpočúvať lídra opozície