Úvod Z DOMOVA Fico upozornil orgány činné v trestnom konaní, aby sa nedali vtiahnuť do...

Fico upozornil orgány činné v trestnom konaní, aby sa nedali vtiahnuť do politického boja pred voľbami

Robert Fico. (Reprofoto: archív)

Predseda Smeru-SSD Robert Fico upozornil orgány činné v trestnom konaní, aby sa nedali vtiahnuť do politického boja a do predvolebnej kampane pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia 30. septembra. Obrátil sa najmä na špeciálnu prokuratúru a špecializovaný trestný súd.

„Je evidentné, že ak tlačíte na termíny rozhodnutí bezprostredne pred parlamentnými voľbami, že je tu záujem, aby rozhodnutia proti predstaviteľom opozície, ktoré budú tak či tak predmetom odvolacích konaní, zasiahli do predvolebnej kampane, ktorá končí na konci septembra,“ uviedol predseda Smeru-SSD. Tieto tendencie sú podľa neho mimoriadne nebezpečné.

Podľa Fica bude veľký tlak aj na rozhodnutie v kauze Mýtnik. Podľa lídra Smeru je už aj teraz vidieť politické motívy, ktoré často ovplyvňujú konanie súdov. Ako doplnil, predstavitelia Hegerovej a Matovičovej vlády odôvodňovali termín predčasných volieb v septembri aj tým, že treba dať priestor orgánom činným v trestnom konaní, aby dokončili svoju prácu proti opozícii.