Úvod Z DOMOVA Habera: Neželám si, aby ktorýkoľvek z členov dnešnej vlády v budúcnosti navštívil...

Habera: Neželám si, aby ktorýkoľvek z členov dnešnej vlády v budúcnosti navštívil môj koncert

Pavol Habera. (Foto: archív)

Spevák Pavol Habera sa nezvykne vyjadrovať k politike. Výnimku po prvý raz urobil 27. novembra 2020, keď na svojom profile na sociálnej sieti zverejnil kritický status, v ktorom vtedajšiemu predsedovi vlády Igorovi Matovičovi odkázal, aby urýchlene odstúpil z funkcie. “Čo sme komu urobili, že máme takéhoto premiéra?” opýtal sa.

Medzitým nastali na politickej scéne zmeny, ktoré však Haberu zjavne nepresvedčili. Po polroku totiž opäť ostro skritizoval domáce politické pomery. Tentoraz sa pridal k iniciatíve známej bratislavskej reštaurácie Dunajský pivovar, ktorá zverejnila “blacklist” ministrov a štátnych tajomníkov vlády Eduarda Hegera, ktorí v ich podniku nie sú vítaní a ktorých neobslúžia.

Habera sa s iniciatívou stotožňuje a za seba dodáva: “Neželám si, aby ktorýkoľvek z vládnych politikov navštívil niekedy v budúcnosti navštívil môj koncert. Nechcem hrať pre niekoho, kto v týchto ťažkých časoch nepomohol kultúre a ľuďom, ktorí v nej pracujú. A nielen nám,” napísal v aktuálnom statuse.

„Mohol by som tu ešte hodinu vypisovať všetky dôvody, ale to by aj tak nemalo nijaký význam. Tak už len jedno – nikto ma k tomuto príspevku nevyzval a nestratil som nervy. Je to len moje rozhodnutie a je mi jedno, čo si o tom kto myslí,” pokračoval spevák. Podľa komentárov s Haberom absolútna väčšina ľudí súhlasí, no našli sa aj takí, ktorých “politizácia” jeho profilu znechutila.