Úvod Z DOMOVA Hrnko: Je silný tlak, aby SR rozbila jednotu V4, voľby rozhodnú o...

Hrnko: Je silný tlak, aby SR rozbila jednotu V4, voľby rozhodnú o charaktere štátu

Anton Hrnko. (Foto: Jana Birošová)

Poslanec parlamentu a podpredseda SNS Anton Hrnko sa domnieva, že voľby do Národnej rady SR na budúci rok rozhodnú o celkovom charaktere Slovenska. Na sociálnej sieti v tejto súvislosti upozornil na odvádzanie pozornosti od najpodstatnejších tém, čo sa na našej politickej scéne už tradične dialo v minulosti i dnes.

“Jeden prominentný autonomistický novinár koncom 30. rokov minulého storočia napísal článok, ktorý bol tvrdou kritikou vtedajšej politickej i kultúrnej elity. Stručne povedané, písal v článku o tom, že či už od vyrovnania za Uhorska alebo po prevrate za nového Česko-Slovenska stačilo hodiť medzi Slovákov ‘ohryzenú kosť’ a Slováci sa do nej zaryto pustili.

Pritom si nevšimli, že tí, čo tú kosť medzi nich hodili, vyjedajú ich špajzu a žijú na ich úkor. Tou ohryzenou kosťou bol podružný, nepodstatný problém, na ktorom Slováci vybili všetku svoju energiu a veľké veci im unikali,” uviedol Hrnko.

Poslanec za SNS si myslí, že nepriatelia slovenskej suverenity používajú tú istú metódu, ktorú praktizovali už takmer 150 rokov naši protivníci. “Tou hodenou kosťou sú pseudoproblémy, ktoré nijakým spôsobom nevplývajú na život bežných občanov, ale ktoré sú prostredníctvom tlače nafúknuté do mamutích rozmerov a ktoré odvádzajú Slovákov od skutočných problémov ich národnej, kultúrnej i etnickej existencie,” napísal.

Proces odvádzania pozornosti Slovákov od skutočných problémov ich existencie sa podľa Hrnka mimoriadne rozvinul od posledných volieb do parlamentu roku 2016. “Ľudia neboli masmédiami oslovovaní tým, čo vláda pre nich robila alebo nerobila.

Médiá ich kŕmili kauzami ako Mečiarove amnestie, výložky, rigorózka, vlajkový stožiar, údajná Kočnerova internetová komunikácia a podobnými pseudotémami, ktoré absolútne nemali a nemajú vplyv na život bežných občanov. A ak majú nejaký význam, tak sú na to orgány, ktoré ich majú riešiť, nie ich selektívne využívanie na traumatizovanie spoločnosti s celkom konkrétnym politickým cieľom.

Foto: Michaela Kolimárová

Podstatné veci – čo urobila vláda pre národ a čo plánuje dnešná či už parlamentná alebo mimoparlamentná opozícia urobiť so Slovenskom, sú veci, o ktorých takmer nikto nič netuší. A preto sa na základe toho asi ani nebude rozhodovať.

Ale dámy a páni, koaličníci či opozičníci, v budúcich voľbách sa nebude rozhodovať o pravici alebo ľavici, o rigoróznych prácach, výložkách, úžerníkoch a daňových podvodníkoch, ani o užívaní a propagovaní drog viacerými predstaviteľmi ‘progresívnej a slušnej časti’ slovenskej spoločnosti. V budúcich voľbách sa bude rozhodovať o charaktere Slovenskej republiky,” upozornil Hrnko.

“Pôjde o to, či si náš štát zachová národný a etnický charakter, či sa zachová slovenská kultúra v jej tradičnej forme, či sa uplatnia protikresťanské princípy o charaktere rodiny, ktoré sú v svojej podstate aj proti prirodzenej reprodukcii obyvateľov nášho štátu, či sa poruší sľub generácie roku 1989, ktorá sľúbila, že už nikdy nepripustíme na našom území cudzie základne.

Je tu silný tlak na zmenu Ústavy SR, aby sa potrel národných a etnický charakter nášho štátu, aby Slovensko rozbilo jednotu Vyšehradskej štvorky, aby sa podriadilo sociálnym inžinierom z Bruselu, ktorí by najradšej celú Afriku presťahovali do Európy, aby sa konečne vytvoril ‘nový Európan’, ktorý už nebude Slovák, Čech, Maďar, Nemec…” pokračoval poslanec.

Noví Európania majú byť podľa podpredsedu SNS len sivou masou bez vedomia k príslušnosti ku konkrétnej krajine a teda bez vlastnej vôle a vlastného zakotvenia v konkrétnom národe. Doplnil, že to je hlavný dôvod, prečo nás dnešná opozícia prostredníctvom médií kŕmi rôznymi kauzami a pseudokauzami. Podľa Hrnka ide o tom, aby odvrátila pozornosť od toho, čo na nás chystá v prípade víťazstva vo voľbách v roku 2020.