Úvod Komentáre Kedy padne Matovič?

Kedy padne Matovič?

Igor Matovič. (Foto: TASR)

Náš „vodca“ sa vyjadril jasne: keď sa celoplošné testovanie na COVID-19 nepodarí, odstúpi. Takže do jeho pádu, ak si opäť sám nenapľuje do očí, ostáva už len niekoľko dní. Taký kolosálny útok proti ľudskej slobode by totiž mohol vydariť iba v Severnej Kórei, kde nemajú ani demokratický parlament, ani demokratickú hlavu štátu, ani cirkevných hodnostárov. Ozaj, my toto všetko máme?

O nezmyselnosti celej akcie, ktorá bude stáť stovky miliónov eur, nikto rozmýšľajúci nepochybuje. Jednak od marca doteraz si tento „zhubný nepriateľ ľudstva“ nevyžiadal v SR veľké obete na životoch, ale čo je ešte dôležitejšie, podľa epidemiológov táto totalitárna akcia nedáva z epidemiologického hľadiska nijaký zmysel.

Ak pravda, nezohrá rolu štrngot mincí, ktorý znie pre liberálov ako nebeský chór cherubínov. A to, že sa ani šetrný Sulík nebráni tejto hlúposti, môže znamenať, že po internete behá pravda a nie výmysel, teda hoax? Budú za tým veľké peniaze do vreciek saskárov, s ktorými je spriahnutá firma Eurolab Lambda, ktorá údajne má zabezpečiť časť antigénových testov?

Pravdu poznajú tí, ktorí zakladali Liberálny dom, s.r.o, a medzi nimi, predstavte si, aj vedec bez akýchkoľvek vedeckých insígnií – Róbert Mistrík, ten taký múdry člen tých oných komisií a konzílií, ktoré bohorovne vedia, čo a ako.

Zdá sa, že predovšetkým vedia ako si naplniť vrecká cez nezmyselné testy a vakcíny v čase, keď peniaze chýbajú športovcom, umelcom, školám, nemocniciam, keď škrtia dôchodcov. Kto zastaví náš potápajúci sa Titanic?

Kto dá nádej stredným a malým podnikateľom, kto dá nádej tým, ktorých od februára čakajú splátky úverov a hypoték, a ktorým zakázali ich biznis, majiteľom reštaurácií, fitnes, a tak ďalej? Mnohí z nás sa musia stať bezdomovcami či umrieť od hladu?

Kto zabráni, aby sa spod Tatier zdravý rozum definitívne neporúčal? Parlament? Prezidentský palác? Tá cirkevná vrchnosť, ktorá dovolila de facto zatĺcť na kostoloch dvere? Alebo musí prísť na rad ulica, kde sa mieša pšenica s kúkoľom? Isté je, že Matovič padne. Ale do zabudnutia určite nie. Horšieho predsedu vlády Slovensko totiž ešte nemalo a Bože daj, aby už ani nikdy nemalo.