Úvod Z DOMOVA Koalícia Fico, Pellegrini a Kollár by nebola lepšou alternatívou, tvrdí Remišová

Koalícia Fico, Pellegrini a Kollár by nebola lepšou alternatívou, tvrdí Remišová

Veronika Remišová. (Foto: archív)

Koalícia Fico, Pellegrini a Kollár, či už so Sulíkom alebo bez neho, by určite nebola lepšou alternatívou, ako máme dnes. Vicepremiérka Veronika Remišová to uviedla v reakcii na slová prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

„Pani prezidentka kritizovala vládu s tým, že ak koalícia nechce robiť reformy, má ísť od toho. Považujem to za veľmi nešťastnú iniciatívu, ktorá krajinu ešte viac destabilizuje, najmä v tejto ťažkej situácii, keď v celej Európe padajú rekordy v počte nakazených,“ skonštatovala Remišová na sociálnej sieti.

Pripraviť dobré reformy je podľa vicepremiérky zložité. „Komplexné reformy sa pripravujú a dohadujú dlhšie, najmä medzi štyrmi koaličnými partnermi,“ poznamenala Remišová. Doplnila, že koalícia už pripravila reformy v ťažkých oblastiach, ako je napríklad zdravotníctvo, vzdelávanie, justícia či investície z európskych fondov.

Vicepremiérka poukázala na to, že vláda Ivety Radičovej nestihla za rovnaký čas, ako vládne táto koalícia, realizovať nijakú veľkú reformu. Ani strana Smer-SD počas obdobia, keď vládla sama bez koaličných partnerov, neurobila podľa nej nijakú reformu, ktorá by Slovensko posunula dopredu.

„Koalícia, kde sa politici síce nehádajú, ale spoločne sa zhodnú na rozkrádaní štátu, zneužívaní polície a na nerobení nijakých reforiem, by bola pre Slovensko katastrofou,“ dodala Remišová.

Prezidentka vyhlásila, že „zaseknuté“ koaličné reformy sú veľkým problémom, pretože sú na ne viazané financie z EÚ. Vláda má podľa nej legitimitu, sú v nej dobrí ľudia, ale je zaťažená vlastnými konfliktmi a nevie tak reformy dotiahnuť do konca. „Ak nie je vôľa vládnuť, je to problém,“ zhodnotila.