Úvod Z DOMOVA Kováčik je obeťou zneužívania trestného práva, reagoval na rozsudok Najvyššieho súdu SR...

Kováčik je obeťou zneužívania trestného práva, reagoval na rozsudok Najvyššieho súdu SR Smer-SD

Dušan Kováčik na súde. (Foto: archív)

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa stal prvou obeťou zneužívania trestného práva na politické ciele. Tvrdí to opozičná strana Smer-SD. Rozsudok senátu Najvyššieho súdu SR spochybňuje napríklad tým, že Kováčika usvedčujú aj tzv. udavači.

„V strane Smer-SD vyvoláva rozsudok senátu 5T Najvyššieho súdu SR v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika obrovské pochybnosti. Ide o senát, ktorý je spájaný s početnými porušeniami ľudských práv,“ uviedla strana v stanovisku pre médiá.

Smer-SD tvrdí, že Kováčika usvedčujú udavači podozriví z najzávažnejšej trestnej činnosti, ktorí „chodia po slobode a ktorí za udávanie dostávajú rôzne výhody“. „Je neuveriteľné, že Najvyšší súd SR sa tak ponáhľal, že rozhodol bez toho, aby čakal na výsledky vyšetrovania manipulácii s trestnými konaniami, kde sa prešetrujú aj spomínaní udavači,“ dodala strana.

Ako rozhodol Najvyšší súd SR, bývalý špeciálny prokurátor ide do väzenia na osem rokov. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.