Úvod Z DOMOVA Kresťania odmietli Hlinovo zliberalizované KDH

Kresťania odmietli Hlinovo zliberalizované KDH

Foto: archív

V konzervatívnych kruhoch sa vedú polemiky o tom, prečo sa Kresťanskodemokratické hnutie už po druhý raz nedostalo do parlamentu. V strane si mysleli, že „progresívny“ Alojz Hlina ich zachráni. Nestalo sa tak. Ak sa chce KDH dostať do parlamentu, potrebuje sa vrátiť k dvom základným pilierom: k národnému a kresťanskému, prípadne tieto piliere rozšíriť aj o sociálny.

Objektívne treba povedať, že za úpadok Kresťansko-demokratického hnutia nemôže len Alojz Hlina. Už za predchádzajúceho vedenia na čele s predsedom Jánom Figeľom to so stranou išlo dole vodou. Fígeľ totiž porušil jeden z dvoch základných pilierov konzervatívcov, a to je pilier národný.

V KDH si neuvedomili, že pre kresťansky a konzervatívne založených ľudí je dôležitá aj národná identita. Oni však z KDH urobili eurohujerskú stranu, poklonkujúcu Bruselu. To, samozrejme, odpudilo množstvo voličov. Prešli k iným politickým stranám, ktoré analytici často nazývajú extrémistickými, no v skutočnosti len zastávajú skutočne národné a kresťanské hodnoty, absentujúce v KDH.

Alojz Hlina sa krátko po zvolení za predsedu KDH stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, v ktorej videl veľký vzor. Vyhlásil, že chce z KDH urobiť niečo podobné, ako je Merkelovej CDU. Tá však okrem názvu nemá nič spoločné s kresťanstvom. Za jej vlády boli dokonca povolené manželstvá homosexuálov a svojou nezodpovednou migračnou politikou ohrozila celú Európu.

Okrem toho, že Hlina KDH absolútne odnárodnil, do úzadia potlačil aj pilier kresťanský. Asi jeho najväčšou predvolebnou chybou bol už legendárny pakt o neútočení s ultraliberálnou dvojkoalíciou Progresívne Slovensko/Spolu. Spojencov hľadal v radoch najväčších ultraliberálov, presadzujúcich LGBTI agendu a gender ideológiu.

Kresťania teda odmietli Hlinovo zliberalizované KDH a strana sa opäť nedostala do parlamentu. Čo bude teraz s najstaršou kresťanskou stranou na Slovensku? Ak chcú straníci pomýšľať na to, že by sa KDH opäť stala silnou a najmä parlamentnou stranou, budú sa musieť vrátiť k národným a ku skutočným kresťanským hodnotám.

KDH sa musí zbaviť svojho eurohujerstva a podlizovania sa Bruselu. Na čelo strany by sa mal postaviť silný, pronárodne a prokresťansky orientovaný líder. KDH sa musí zmeniť na silne pronárodnú stranu, ktorá sa nebude báť kritizovať výstrelky Bruselu a ktorá bude chrániť tradičné slovenské a kresťanské hodnoty.