Úvod Auto - moto Legendárna Lada Niva sa vracia

Legendárna Lada Niva sa vracia

Foto: archív

Ruská legenda. Aj tak sa hovorí pôvodnému automobilu značky Lada Niva. Minulý rok oslávila krásnych 40 rokov a doposiaľ sa na ňu nezanevrelo. Dnes sa ešte vyrába pod názvom Lada 4×4, no jej pôsobenie sa už onedlho skončí. Dlhoočakávaný nástupca už čoskoro prevezme kormidlo a začne skutočne vo veľkom štýle. Na tohtoročnom moskovskom autosalóne sa predstaví koncept Lada 4×4 Vision, kde bezpochyby bude strhávať pozornosť návštevníkov.

Foto: archív

Nebolo tiež nijakým tajomstvom, že sa automobilová spoločnosť chystá novinku odkázať na svojho úspešného predchodcu. V tomto smere sa však nedá hovoriť o retro štýle. Lada 4×4 Vision vôbec nezaostáva za dnešným moderným dizajnom. Na svojho „predka“ si spomína len v podobe siluety strechy a prednými smerovkami umiestnenými hore v kapote.

Rovnako ako exteriér, aj interiér dýcha moderným štýlom. Vďaka svojej dĺžke 4,2 metra, sa Lada 4×4 Vision nachádza na pomedzí kategórie malých a stredne veľkých SUV. V prípade, že pôjde všetko tak ako má a dodrží sa lehota medzi predstavením konceptu a sériovej výroby, finálna verzia by mala uzrieť svetlo sveta už o rok.