Úvod Z DOMOVA Lekárne darovali Slobode zvierat viac ako 400 kg krmiva a zdravotnícky materiál

Lekárne darovali Slobode zvierat viac ako 400 kg krmiva a zdravotnícky materiál

Foto: archív

Sloboda zvierat poskytuje strechu nad hlavou strateným, vyhodeným a týraným zvieratám. Pre fungovanie útulku je nevyhnutná aj priama podpora ľudí a organizácií. Lekárne Dr.Max podporili neziskovú organizáciu sortimentom, ktorý uľahčí a pomôže  v starostlivosť pre desiatky obyvateľov útulku.

V útulku Slobody zvierat v bratislavskej Dúbravke končí ročne mnoho zvierat, predovšetkým psov a mačiek. Cieľom organizácie je nielen zachraňovať nechcených domácich miláčikov, ale aj predchádzať ich týraniu. Minulý rok poskytol útulok azyl 2.184 zvieratám v núdzi, 758 zvierat vrátil pôvodným majiteľom a pre 1.069 psov a mačiek našiel nový domov.

Veľkému problému, ktorému čelí každý útulok, je nápor najmä nových zvierat po Vianociach. Tie často končia ako „nevhodný darček“ a ľudia ich dávajú do útulku, čím sa zvyšujú finančné náklady na starostlivosť o zvieratá. Aktuálnym problémom, ktorý Sloboda zvierat eviduje je aj návrat osvojených zvierat, ktoré si už domov našli.

Dôvodom je najmä sťahovanie náhradných majiteľov alebo jednoducho fakt, že si už financovanie domáceho miláčika nemôžu dovoliť. V týchto dňoch sa v útulku nachádza 161 nechcených zvierat.

Aj pre tieto dôvody sa lekárne Dr.Max rozhodli pre materiálnu pomoc Slobode zvierat, ktorá má uľahčiť chod neziskovej organizácie a pomôcť v starostlivosti o viac ako stovku zvierat umiestnených aktuálne v útulku.

Odovzdanie viac ako 400 kg krmiva pre psy a mačky, nevyhnutné liečivá a množstvo hygienických potrieb prebehlo za osobnej účasti komerčného riaditeľa lekární Dr.Max Andreja Križana a predsedníčky Slobody Zvierat Pavly Dugovičovej.

„Pre záchranu zvierat v núdzi je nevyhnutná prítomnosť ľudí s otvoreným srdcom pre pomoc slabším. Bez poriadnej starostlivosti, ktorá zahŕňa liečbu a kvalitné krmivo, sa však nezaobídeme. Zo srdca ďakujeme sieti lekární Dr.Max za materiálnu podporu, v ktorej sa spája ľudské dobro s možnosťami pomôcť,“ povedala Dugovičová.

„Sloboda zvierat má na Slovensku významné postavenie. Terénna práca, starostlivosť o nechcené zvieratá v útulku, ale aj osvetové aktivity neziskovej organizácie sú nezastupiteľné. Lekárne Dr.Max zase rozšírenou skladbou veterinárneho sortimentu v kamenných lekárňach i e-shope prispievajú k vyššej dostupnosti v starostlivosti o domáce zvieratá.

Rovnako prinášame cez špecializovaný online projekt VetClub Dr.Max poradenstvo a tipy odborníkov pre chovateľov. Podporu útulku aj preto vnímam ako logické spojenie a začiatok dlhodobého partnerstva, ktorým, verím, pomôžeme k pokrytiu nevyhnutných nákladov a prispejeme k lepšej starostlivosti o nechcené zvieratá,“ uviedol komerčný riaditeľ lekární Dr. Max Andrej Križan.

Foto: archív