Úvod Komentáre Matovič ako Caligula. Blázon na tróne je schopný všetkého

Matovič ako Caligula. Blázon na tróne je schopný všetkého

Igor Matovič. (Foto: TASR)

Ak Matovič považuje lekárov za bludárov, mal by si na úrade vlády otvoriť ambulanciu a zachraňovať výlučne svojich ubúdajúcich voličov, ktorí by možno aj uverili, že ich vylieči. Je to bláznivá predstava? Vôbec nie. Blázon na tróne je schopný všetkého, len si spomeňme na Caligulu.

Po víťazstve vojenskej operácie Spoločná zodpovednosť stúplo premiérovo sebavedomie z nuly na najvyšší stupeň psychotickej škály. Z plačlivého stavu mu výdatne pomohla jeho pravá ruka – minister vojny Jaroslav Naď, ktorého agresívna rétorika v televízii pripomína nebohého amerického senátora a vojnového štváča Johna McCaina.

Propagandisti covid-koroniády vytrubujú do sveta o veľkom úspechu, veď sa podarilo pod hrozbou sankcií a straty slobody vohnať stádo do testovacej ohrady. Kto z pamätníkov komunálnych volieb spred novembra 1989 sledoval tie mohutné zástupy „dobrovoľníkov“ čakajúcich na ortieľ pozitív-negatív, musel byť zdesený.

Akoby sa všetko vracalo späť. Pred voľbami za oných čias hrala pred „slobodnými voľbami“ na námestiach do kroku dychovka, dnes do poskoku v „slobodných radoch“ pred covid-test pointom v RTVS hrala moderná kapela. Výsledok „slobodných volieb“ bol nad očakávanie takmer stopercentný. Ako vtedy, tak aj dnes.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa ospravedlnila Matovičovi za príkoria, keď uznala svoj omyl, lebo nedúfala v taký veľký úspech koroniády. Bolo to víťazstvo na celej čiare, víťazstvo nad majestátom prezidentky, víťazstvo nad „kotlebovskými“ špičkovými virológmi zo zahraničia, domácimi lekármi, odborármi a „bludármi“ zo všetkých končín vedeckého sveta.

Medicinman Igor z Trnavy všetkých „prešťal“, ako by povedala známa doktorka Bittó-Cigániková. A čo ďalej? Naozaj vieme, koľko máme negatívnych a koľko pozitívnych? A keď – hoci len približne – vieme počty nakazených, potom pobijeme nepriateľa vojenskými čapicami? Hrdosť na nespoľahlivú covid-bumažku zachráni Slovensko pred lockdownom?

Veliteľ operácie generalissimus Naď a dvorný šašo jeho trnavského veličenstva Krajčí, povýšený za ministra zdravia, vykynožia hnusobu raz a navždy z nášho života? Odborníci o tom pochybujú, varujú nás, že sme si kúpili iba odklad pandémie za cenu straty slobody.

Dôchodcovia, ktorí si vzali k srdcu odporúčanie pána predsedu vlády nejsť na testovanie, budú potrestaní domácim väzením rovnako ako tí, čo nepochopili falošnú zásadu dobrovoľnosti a nezúčastnili sa na megapredstavení psychicky labilného megalomana.

Ak sa slovenské pokusné králiky človeka na čele vlády nepoučia z volebného zlyhania a nechytia sa zdravého sedliackeho rozumu, ktorým sme na Slovensku boli povestní, zaslúžime si duševnú i fyzickú „knutu poddanskú“.

Ľudovít Štúr povedal na tému poddanstva na uhorskom sneme 15. januára 1847 toto: „A chráňboh, aby v tom aj dáky osud bol. Na čele dejov v štátoch a spoločnostiach stojí ľudská vôľa, samotné dejiny nie sú nič iné iba rozvíjanie a uskutočňovanie tejto vôle.“ Matovič je len nepatrná smietka dejín. Zameťme ju, urobme si čisto pred naším historickým prahom.