Úvod ZO ZAHRANIČIA Medvedev: Západné sankcie nemajú na ruskú ekonomiku takmer nijaký účinok

Medvedev: Západné sankcie nemajú na ruskú ekonomiku takmer nijaký účinok

Dmitrij Medvedev. (Foto: archív)

Niekdajší ruský prezident a podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev vyhlásil, že sankcie, ktoré západné krajiny uvalili na Rusko po začiatku špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, nemajú na ruskú ekonomiku takmer nijaký účinok.

„Nepriateľské krajiny sa neodvážia priznať, že ich ‚pekelné‘ sankcie žalostne zlyhali. Nefungujú. Drvivá väčšina zahraničného priemyselného a spotrebného tovaru bola nahradená produktmi ruskej výroby alebo ázijskými značkami. Funguje i paralelný dovoz, z ktorého máme rovnaké západné značky a ich majitelia nemajú nič,“ napísal Medvedev na sociálnej sieti.

Ruský exprezident tiež uviedol, že „všetko je po starom — Američania zarábajú na poníženej Európe, zničená Európa stráca peniaze a Medzinárodný menový fond medzičasom predpovedá Rusku ekonomický rast“.

Ruská federácia bude podľa Medvedeva naďalej využívať duševné vlastníctvo západných krajín „na všetko od filmov po priemyselné softvéry bez licencií či platenia poplatkov“. Zároveň vyzdvihol tých, ktorí vymysleli či používajú tzv. pirátske softvéry.