Úvod Auto - moto Nemecko chce mať na cestách milión elektrických vozidiel

Nemecko chce mať na cestách milión elektrických vozidiel

Foto: archív

Cieľ nemeckej vlády dostať na miestne cesty milión elektrických vozidiel už do roku 2020 sa podľa všetkého nenaplní. Upozornila na to Národná platforma elektromobility (NPE), ktorá v najnovšej správe uviedla, že vzhľadom na súčasné trendy na trhu by sa cieľ mal posunúť o dva roky neskôr.

NPE tak potvrdila to, čo sa očakávalo už dávnejšie. Nemecká kancelárka Angela Merkelová minulý rok uviedla, že stanovený cieľ, ktorý vychádzal práve z očakávaní NPE z roku 2010, Nemecko podľa všetkého nesplní. Najnovšie NPE uvádza, že milión elektromobilov by malo byť na nemeckých cestách do roku 2022.

V medzinárodnom porovnaní Nemecko zaostáva za Čínou, USA aj Nórskom. Podľa NPE je za slabším tempom predaja elektrických áut v Nemecku v porovnaní s odhadmi viacero faktorov, medzi nimi vysoká cena, ako aj fakt, že v minulom období bolo na trhu omnoho menej modelov. Aj v oblasti infraštruktúry sa nepostupuje tak rýchlo, ako sa čakalo. Zvýšiť bude treba predovšetkým počet verejne dostupných dobíjacích staníc.

Foto: archív