Úvod ZO ZAHRANIČIA Obama, Bush a Clinton sa dajú pred kamerami demonštratívne zaočkovať proti koronavírusu

Obama, Bush a Clinton sa dajú pred kamerami demonštratívne zaočkovať proti koronavírusu

Foto: archív

Bývalí americkí prezidenti sa rozhodli podporiť kampaň za vakcíny proti koronavírusu. Barack Obama, George Bush a Bill Clinton sa dobrovoľne nechajú zaočkovať, a to pred kamerami.

Dúfajú, že videom povzbudia ľudí, aby sa vakcíny nebáli. Chcú tak apelovať na ľudí a dokázať „bezpečnosť a účinnosť očkovania“. Neupresnili však, ako chcú dôveryhodne preukázať, že látka, ktorú si nechajú demonštratívne vpichnúť, je skutočne vakcína proti koronavírusu.

Vedúci Bushovej kancelárie Freddy Ford uviedol, že niekdajší prezident kontaktoval Anthonyho Fauciho, riaditeľa Národného inštitútu pre alergie a infekčné ochorenia a popredného odborníka na infekčné choroby, a koordinátorku Bieleho domu pre postup v súvislosti s koronavírusom, lekárku Deborah Birx, a ponúkol sa, že pomôže pri propagácii očkovania.

Prednosť však budú mať ohrozené skupiny obyvateľstva. Obama dodal, že sa nechá očkovať až potom, keď bude vakcína dostupná pre ľudí, ktorí nie sú v rizikových skupinách, keďže ani on do ani jednej z nich nepatrí.