Úvod ZO ZAHRANIČIA Prečo nám klamete? pýtali sa stovky demonštrantov pred budovou Českej televízie

Prečo nám klamete? pýtali sa stovky demonštrantov pred budovou Českej televízie

Foto: archív

Pred budovou Českej televízie (ČT) v Prahe sa zhromaždili stovky ľudí, ktorí prišli vyjadriť nespokojnosť s informovaním o ochorení COVID-19 a žiadali slobodu slova. Protestné zhromaždenie organizovalo hnutie Otevřeme Česko – Chcípl PES. Ľudia si doniesli rôzne nástroje spôsobujúce hluk, ako napríklad pokrievky.

Účastníci vykrikovali heslá: „Všetci klamári do žalára“ (Všechny lháře do žaláře), „Prečo nám klamete?“ (Proč nám lžete?) alebo „Čo vám za to dali, aby ste nám klamali?“ (Co vám za to dali, abyste nám lhali?).

Ľudia rečniaci na schodoch pred vstupom do budovy Českej televízie pripomínali údajné neobjektívne príspevky ČT o očkovaní proti koronavírusu a žiadali vyvážené informácie o epidémii. Mnohí účastníci priamo na mieste podpisovali petíciu proti očkovaniu.

„Chcípl PES organizuje demonštrácie proti lžiam a manipuláciám vo verejnoprávnych médiách,“ povedal predseda tohto hnutia Jabub Olbert. Táto iniciatíva organizuje protestné akcie pomerne často. Hlavnou témou je odpor proti povinnému očkovaniu a obmedzujúcim opatreniam v spojitosti s covidom.