Úvod Z DOMOVA Predsedom SNS zostáva Andrej Danko

Predsedom SNS zostáva Andrej Danko

Foto: archív

Predsedom mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) naďalej zostáva Andrej Danko. Na sneme strany 12. septembra v Liptovskom Mikuláši o tom rozhodli jeho delegáti. Danko porazil vo voľbách Antona Hrnka.

Dankovi dalo na sneme hlas 88 zo 126 delegátov. Hrnka podporilo 27 delegátov. Na opätovné zvolenie Danka za predsedu reagovala drvivá časť delegátov za Žilinský samosprávny kraj odchodom zo snemu. Podľa predsedu Krajskej rady SNS v Žiline Erika Gemzického snem opustili aj niektorí ďalší delegáti, malo ich byť asi 50.

„Po prehratých parlamentných voľbách, keď SNS dosiahla najhorší výsledok v novodobej histórii strany, sme deklarovali, že musí prísť k vyvodeniu politickej zodpovednosti na čele strany. Ja si svoju prácu v SNS pod takýmto vedením nedokážem predstaviť.

Určite budem musieť zvážiť svoje ďalšie pôsobenie v strane. SNS stráca svoj národný pilier, ktorý je základom pôsobenia strany,“ povedal Gemzický s tým, že očakáva masívny odlev členov, čo je podľa neho škoda. SNS získala vo februárových parlamentných voľbách 3,16 percenta platných hlasov a nedostala sa do Národnej rady SR. V minulom volebnom období bola súčasťou vládnej koalície.