Úvod Z DOMOVA Honz končí ako špeciálny prokurátor. Rostas: Verím, že raz bude odsúdený

Honz končí ako špeciálny prokurátor. Rostas: Verím, že raz bude odsúdený

Tomáš Honz. (Foto: archív)

Tomáš Honz bol na základe vlastnej žiadosti uvoľnený k 1. júlu z funkcie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Pôsobiť bude na trestnom odbore Generálnej prokuratúry SR, čo potvrdila samotná inštitúcia. „Rozhodnutie som spravil na základe dlhšie trvajúcej úvahy zo súkromných dôvodov,“ vyhlásil prokurátor.

Na Honzove rozhodnutie odísť zo špeciálnej prokuratúry zareagoval na sociálnej sieti publicista a vydavateľ magazínu Zem&Vek Tibor Eliot Rostas. Honza, ktorého veľká časť odbornej i laickej verejnosti vníma ako kontroverznú osobu, označil za “najfanatickejšieho ideologického prokurátora, ktorému boli prideľované prenasledovania iných názorov”.

Rostas zdôraznil, že Honz požiadal o uvoľnenie z rodinných a súkromných dôvodov v čase, keď je na jeho osobu podané mnohé trestné oznámenia. Pripomenul, že odchádzajúci špeciálny prokurátor okrem iného vydal príkaz aj na nezmyselnú domovú prehliadku v jeho dome za účasti ozbrojeného komanda so samopalmi, ktorými mierili na jeho deti a manželku.

Publicista vyjadril vieru, že “po zmene politického režimu bude tento človek spolu so všetkými nad ním spravodlivo odsúdený za zneužívanie právomocí verejného činiteľa”. Honz bol podľa neho “v osobnom vzťahu s oznamovateľmi tzv. trestných činov”.

“Honz sa v novembri v roku 2017 zúčastnil špeciálneho školenia v Izraeli, kde mu bol udelený aj certifikát potvrdzujúci jeho pripravenosť a ochotu bojovať proti iným názorom – pod rúškom boja proti extrémizmu,” zakončil svoj status s titulkom “Honz sa chce vytratiť zo špeciálnej prokuratúry” Rostas.