Úvod Z DOMOVA RTVS bude pravidelne vysielať Matovičovu očkovaciu lotériu

RTVS bude pravidelne vysielať Matovičovu očkovaciu lotériu

Foto: TASR

Hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová informovala médiá, že verejnoprávna televízia odvysiela sériu žrebovaní očkovacej prémie s názvom Byť zdravý je výhra. Relácia sa začne vysielať 15. augusta na základe zmluvy s Ministerstvom financií SR. Nedeľný program budú moderovať Vera Wisterová a Marcel Forgáč. Počas vysielania majú vystúpiť mnohé známe osobnosti, súčasťou relácií budú aj hudobní hostia.

„RTVS od vypuknutia pandémie informuje svojich divákov a poslucháčov, ako sa pred šírením vírusu chrániť, a vynakladá mnoho úsilia na šírenie osvety. Jedným z nástrojov, ktoré môžu pomôcť k budovaniu kolektívnej imunity na Slovensku, je aj očkovacia prémia. Ďakujem všetkým, ktorí sa doposiaľ zaočkovali a tým, ktorí sa zaregistrovali, držím v súťaži palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Každý pracovný deň o 18:50 h zverejní RTVS podľa slov hovorkyne na Jednotke mená vyžrebovaných základných výhier 20-krát po 1000 eur a štandardných výhier päťkrát po 10.000 eur. „Žrebovanie výhier prebehne pod dozorom notára. Súčasťou relácií počas pracovných dní budú postupne aj dokrútky s výhercami jednotlivých finančných výhier,“ uviedla Pivarčiová.

Žrebovanie výhercov automatickej výhry päťkrát po 1000 eur, ktorí budú mať šancu vyhrať aj prémiovú výhru 100.000 eur, odvysiela televízia naživo každú nedeľu večer na Jednotke v hlavnom vysielacom čase.

Ak chcú ľudia zabojovať o prémiovú výhru, budú musieť do 20 sekúnd od zazvonenia zdvihnúť telefón a počas hovoru na výzvu moderátora povedať heslo vyobrazené počas vysielania na obrazovke.

Do súťaže bude podľa slov hovorkyne zaradený každý zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19, teda fyzická osoba, ktorá dovŕšila 18 rokov, je plne spôsobilá na právne úkony, bolo jej pridelené rodné číslo, má trvalý pobyt na Slovensku a bola očkovaná na Slovensku akoukoľvek vakcínou proti ochoreniu COVID-19 tu používanou a ktorá je ako očkovaná osoba evidovaná v databáze.

Matovičovo ministerstvo spustilo 1. augusta stránku www.bytzdravyjevyhra.sk, na ktorej sa môžu zaregistrovať záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

Odmeny majú motivovať ľudí k očkovaniu. Do pondelka do 15.00 h sa podľa mnistra financií Igora Matoviča zaregistrovalo 160.000 ľudí. Žrebovať sa začne 15. augusta. Dokopy sa rozdelí 110.000 cien za 12 týždňov. Dodal, že ceny na prémiu dosiahnu dokopy približne 21 miliónov eur.