Úvod Z DOMOVA Smer-SD: Rusofóbia vo vládnej koalícii nadobudla obludné rozmery

Smer-SD: Rusofóbia vo vládnej koalícii nadobudla obludné rozmery

Robert Fico kladie Veniec k pamätníku na bratislavskom Slavíne. (Foto: archív)

Rusofóbia vo vládnej koalícii nadobudla obludné rozmery a Rusko je absurdne obviňované z rozpútania 2. svetovej vojny. Pri príležitosti sobotného Dňa víťazstva nad fašizmom to na sociálnej sieti uviedol opozičný Smer-SD.

Strana považuje tento sviatok za dôležitý a bude sa k nemu vždy hlásiť. „Preto si predstavitelia strany tradične uctili obete a poklonili sa hrdinom 2. svetovej vojny na Slavíne,“ spresnili.

Ďalej strana vyhlásila, že keď sa stane súčasťou vládnej koalície, bude klásť dôraz na to, aby sa v slovenskej spoločnosti neprekrúcal význam Sovietskeho zväzu a jeho Červenej armády pri definitívnej porážke fašizmu.

Predseda Smeru-SD Robert Fico vyzýva vládu, aby napravila „hrubú chybu, ktorú urobila v rusko-slovenských vzťahoch, keď vyhostila ruských diplomatov zo SR. Vláda SR sa podľa neho smiešne a amatérsky zapojila do českej predvolebnej kampane.

„Vyhostením troch ruských diplomatov významne poškodila slovensko-ruské vzťahy s vážnymi dôsledkami do budúcnosti,“ upozornil Fico dodal, že žiada vrátiť slovensko-ruské vzťahy do pôvodného stavu a vytvoriť všetky podmienky pre návrat slovenských a ruských diplomatov.

Podpredseda NR SR Juraj Blanár za Smer-SD uviedol, že život v mieri nie je samozrejmosť, ale hodnota, ktorú si treba vážiť. „Treba vyjadriť vďaku osloboditeľom, Červenej armáde, Prvému česko-slovenskému armádnemu zboru a ďalším, ktorí bojovali za slobodu našej vlasti,“ zdôraznil.