Úvod Video Spor Žilinku s Lipšicom: Kto bude víťazom?

Spor Žilinku s Lipšicom: Kto bude víťazom?

O čo ide v spore Maroša Žilinku s Danielom Lipšicom? Je to spor o charakter štátu, staneme sa bezprávnym štátom, kde vyšetrovatelia môžu všetko, kde neplatia nijaké pravidlá, kde cieľ svätí prostriedky.

Lipšic doviedol manipuláciu pri vyšetrovaniach do „dokonalosti“. Svojich klientov, ktorých zastupoval ako advokát, transformoval na kajúcnikov. Tým prekročil všetky hranice a možno bude čeliť disciplinárnemu konaniu.

Prežije Roman Mikulec koaličnú radu? Informácie ktoré sa dostávajú na verejnosť, jeho zotrvanie v čo len trocha súdnej a slušnej spoločnosti vylučujú, ale to pri tejto vláde nič neznamená. Ide len o to, čo Boris Kollár vyrokuje za jeho toleranciu.

Ak to bude stáť za to, prežije. Boris je najväčší politický obchodník, určite bude chcieť vyrokovať niečo podobné, ako keď obetoval práva nezaočkovaných za megabiznis s developermi za miliardu eur.

Veronika Remišová definitívne pochovala pôvodne Kiskovu stranu Za ľudí. Snem nebude, strana sa nadobro rozbije. Ona skončí späť v Matovičovom OĽaNO a ostatní už teraz hľadajú, kde by sa politicky zachránili. Smutné, ale zaslúžené.