Úvod Z DOMOVA Šutaj Eštok dočasne vymenoval za prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka

Šutaj Eštok dočasne vymenoval za prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka

Foto: archív

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka. Doterajší poverený šéf polície Rastislav Polakovič nastupuje do funkcie riaditeľa dopravnej polície.

Policajným viceprezidentom pre migráciu, operatívu a riadenie služieb sa stal Ivan Hapšták. Novým riaditeľom Úradu na ochranu ústavných činiteľov bude Pavol Krejčí. Minister o tom informoval na sociálnej sieti.

„S novým dočasne povereným prezidentom Policajného zboru máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine a zhodneme sa na základných prioritách, ktoré sme si vytýčili. Jednou z nich, dovolím si povedať asi najdôležitejšou, je zaručiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako,“ skonštatoval Šutaj Eštok.

Ako doplnil, Solák bol dosiaľ veliteľom okresného veliteľstva bratislavskej mestskej polície. Polakovič bude podľa ministra ako nový riaditeľ dopravnej polície riešiť dopravný kolaps na slovensko-ukrajinskej hranici.

Šutaj Eštok mu poďakoval za jeho prácu a nasadenie „počas krátkeho, no veľmi intenzívneho obdobia“. „Najmä za jeho profesionálny prístup a zápal počas riešenia problémov s nelegálnou migráciou a ochranou slovenských hraníc,“ dodal. Polakovič stál na čele polície od konca októbra, po odvolaní policajného prezidenta Štefana Hamrana.