Úvod ZO ZAHRANIČIA Twitter vymazal účet americkej kongresmanke. Údajne šírila dezinformácie o covide

Twitter vymazal účet americkej kongresmanke. Údajne šírila dezinformácie o covide

Marjorie Taylorová Greeneová. (Foto: archív)

Sociálna sieť Twitter oznámila, že natrvalo zrušila osobný účet americkej republikánskej kongresmanky Marjorie Taylorovej Greeneovej pre údajné opakované porušovanie pravidiel, ktoré zakazujú šírenie dezinformácií o chorobe COVID-19.

Kongresmanka zo štátu Georgia podporuje bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a rovnako ako on tvrdí, že prezidentské voľby z roku 2020, ktoré prehral, sprevádzali rozsiahle podvody. Taylorová Greeneová je známa aj protivakcinačnými postojmi.

Taylorová Greeneová nedávno na Twitteri napríklad uviedla, že úmrtia spôsobené očkovaním sa v USA kedysi brali vážne, avšak teraz „je ignorovaný extrémne vysoký počet úmrtí spôsobených očkovaním“.

Predstavitelia Twitteru informovali, že Taylorovej Greeneovej osobný účet – @mtgreenee -, rušia pre opakované porušovanie pravidiel tejto sociálnej siete o šírení dezinformácií o covide. Kongresmanka má stále prístup k svojmu oficiálnemu účtu @RepMTG, z ktorého informuje prevažne o svojej práci v Snemovni reprezentantov.

Twitter však neuviedol špecifické príklady falošných tvrdení, pre ktoré predmetný účet zrušil. Taylorová Greeneová reagovala vyhlásením na sociálnej sieti Telegram, v ktorom napísala, že Twitter je „nepriateľom Ameriky a nedokáže sa vyrovnať s pravdou. To je v poriadku, ja Amerike ukážem, že ich nepotrebujeme a že je čas poraziť našich nepriateľov.“