Úvod Z DOMOVA V roku 2022 z najvyšších ústavných činiteľov zarobila najviac Čaputová

V roku 2022 z najvyšších ústavných činiteľov zarobila najviac Čaputová

Zuzana Čaputová. (Foto: archív)

Najviac z najvyšších ústavných činiteľov zarobila v roku 2022 prezidentka SR Zuzana Čaputová. Nasleduje Eduard Heger, ktorý minulý rok zastával funkciu predsedu vlády. Najmenšie príjmy mal vtedajší predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Vyplýva to z oznámení funkcií, zamestnaní, činností a majetkových pomerov verejných funkcionárov za rok 2022.

Prezidentka za výkon verejnej funkcie v kalendárnom roku 2022 uviedla v oznámení príjem vo výške 159.313 eur. Iný príjem neuviedla. Hlava štátu tiež priznala nehnuteľný majetok ako rodinný dom, chatu a ornú pôdu v Pezinku. Priznala i vlastníctvo auta, úspory aj hypotekárny úver.

Expremiér Heger podľa zverejneného priznania zarobil v minulom roku 68.541 eur z výkonu verejnej funkcie. Ani on neuviedol iný príjem. Vlastní byt v bratislavskej Dúbravke či ornú pôdu v Jablonci. Priznal tiež podiel v s.r.o., ale aj hypotekárny úver.

Kollár minulý rok zarobil 45.885 eur za výkon verejnej funkcie. Priznal viacero nehnuteľností, napríklad dom v bratislavskom Starom Meste, na thajskom Koh Samui či v Dubaji, chatu v rakúskom Bergu i byt v Španielsku.

Medzi hnuteľným majetkom uviedol zariadenie nehnuteľností, umelecké diela zberateľskej hodnoty či zbierku hodiniek a šperkov. Priznal i vklady v bankách, ochranné známky, cenné papiere, akcie v akciových spoločnostiach i obchodné podiely v s.r.o.