Úvod Kultúra V USA pripravujú muzikál o živote Michaela Jacksona

V USA pripravujú muzikál o živote Michaela Jacksona

Foto: archív

Správcovia pozostalosti po Michaelovi Jacksonovi a spoločnosť Columbia Live Stage odhalili plány na vznikajúci muzikál, inšpirovaný životom zosnulého amerického speváka. Správcovia aj spoločnosť veria, že premiéru muzikálu uvedú na newyorskom Broadwayi do roku 2020, informovala tlačová agentúra AP.

Autorkou libreta bude dvojnásobná držiteľka Pulitzerovej ceny Lynn Nottageová. V muzikáli, ktorého názov zatiaľ nezverejnili, použijú rozsiahly zoznam piesní kráľa popu. Režisérom a choreografom bude laureát amerických divadelných cien Tony Christopher Wheeldon. Predstavitelia postáv muzikálu zatiaľ nie sú známi. Ide o jeden z posledných projektov, ktoré na javisku predstavujú životy popových hviezd spolu s ich najlepšími piesňami, píše AP.

Michael Jackson získal počas svojej kariéry 13 hudobných cien Grammy. Medzinárodnou hviezdou sa stal v roku 1983 po vydaní albumu Thriller. Ten sa s vyše 50 miliónmi predaných nosičov stal najpredávanejším albumom všetkých čias.

Spevák zomrel 25. júna 2009 vo veku 50 rokov na predávkovanie preparátom Propofol. Nottageová napísala scenár k hrám ako Sweat, Intimate Apparel, By The Way, Meet Vera Stark či Ruined. Wheeldon bol režisérom a choreografom broadwayskej hry An American in Paris.