Úvod Video Veci verejné: Ako zastaviť Matoviča?

Veci verejné: Ako zastaviť Matoviča?

Už vieme, prečo je nutné testovanie: kšeft trnavskej firmy Eurolab Lambda, v ktorej sa Matovič a spol. nabalili vo výške 14,5 milióna eur z našich daní, treba nejako ospravedlniť. Kde sú novinári? Kde sú investigatívci? Mediálny mainstream totálne zlyháva. Ako je možné, že mu toto prejde?

Čo hovoria odborníci? Šéf Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár jasne povedal, že rozhodnutie o testovaní na COVID-19 nie je odborné, ale čisto politické. V reakcii na to Naď vyzval členov SLK, aby vymenili svojho šéfa. Kde sa zastaví arogancia tejto garnitúry? Kto je to Jaroslav Naď? Podržtaška Glvača, vtierka, ktorú nechceli ani do KDH, až sa stal podnožkou pre také odpudivé indivíduum, ako je Matovič.

Prezidentka Zuzana Čaputová poriadne naštvala Matoviča, ale zostala len na pol ceste. Jej výzvy, aby sa upustilo od trestania ľudí, ktorí nestihli testy, ostali nevypočuté. Môže však jasne dokázať, že to, čo deklarovala, myslí vážne. Môže verejne vyhlásiť, že každému, komu bude hroziť priestupkové konanie, udelí individuálnu milosť. To by bola poriadna výchovná facka pre diktátora Matoviča.

Ako ho zastaviť? Cez parlament to asi nepôjde. On sám ukázal cestu. Stačí, že sa mu vráti to, čo organizoval pred Paškovou vilou a pred komplexom Bonaparte: davy protestujúcich ľudí pred jeho vilou v Trnave. Ak sa dostane pod podobný tlak, pri jeho krehkej psychike to nemôže ustáť. Je už len milimeter od psychického zrútenia. Iba občania ho môžu nátlakom donútiť k tomu, aby prestal škodiť.