Úvod Video Veci verejné: Začiatok konca Igora Matoviča

Veci verejné: Začiatok konca Igora Matoviča

Moc použila proti protestujúcim občanom na ulici slzotvorný plyn a vodné delo. Vypukla ďalšia koaličná kríza. Igor Matovič veľmi hrubo, primitívne a bez akejkoľvek diskusie odmietol pripomienky Richarda Sulíka. Premiér už prišiel o parlamentnú väčšinu.

Minimálne šesť poslancov z klubu Za ľudí už koordinovane hlasuje s SaS. Richard Sulík už kontroluje dvadsať poslancov, čo znamená, že Igor Matovič ich má v najlepšom prípade sedemdesiatpäť, čo už nie je väčšina. Kedy konečne prejde Sulík do ofenzívy? Na čo ešte čaká? Ako ešte viac ho má Matovič uraziť a ponížiť?

Matovič prišiel na chorý a nerealizovateľný nápad, že počas dvoch víkendov pretestuje celý národ. Pri všetkých doterajších orgiách amaterizmu v podaní jeho vlády je jasné, že to nemôže dopadnúť dobre.

Poučenie z dnešných protestov: Netreba demonštrovať pred úradom vlády. Ak by tisíce ľudí demonštrovali priamo pred jeho domom v Trnave, možno aj také sociopatické monštrum, ako je Matovič, by bolo nútene klásť si otázku, či jeho konanie nie je už hrubo za akýmikoľvek hranicami.