Úvod Z DOMOVA Vedec Čekan: Všetkých, čo sa nechcú zaočkovať proti covidu, pošleme do rozvojových...

Vedec Čekan: Všetkých, čo sa nechcú zaočkovať proti covidu, pošleme do rozvojových krajín

Biochemik Pavol Čekan. (Foto: archív)

Iniciatíva Veda pomáha – COVID-19 organizovala online diskusiu s názvom 2020 – rok pandémie, v ktorej vystúpili slovenskí odborníci Alexandra Bražinová, Richard Kollár, Pavol Čekan, Boris Klempa, Peter Sabaka a Peter Visolajský.

Video z debaty sa objavilo na neoficiálnom kanáli Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského (tá však diskusiu neorganizovala). Z dvojhodinovej diskusie obzvlášť zarezonovali slová renomovaného slovenského vedca Pavla Čekana.

„Presne takto postupne ich budeme dávať dole z bežného života, jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať a ja sa budem z toho tešiť… Všetkých, čo sa nechcú dať zaočkovať, pošleme do rozvojových krajín,“ povedal vedec Čekan o ľuďoch s obavami pred neoverenou vakcínou.

A ostatní odborníci sa na tom schuti smiali. Na video upozornil europoslanec Milan Uhrík: „Toto video sem dávam nie kvôli diskusii o koronavíruse (o tom nech diskutujú odborníci), ale aby ste videli, aký je ľudský, resp. morálny profil tých takzvaných autorít, ktoré sa tvária ako tí lepšoľudia.“

Do rozvojových krajín by som poslal všetkých, čo sa nedajú zaočkovať, vraví vedec Pavol Čekan: