Úvod Z DOMOVA Veľká skupina Rómov vo Važci brutálne zbila mladého hasiča. Čo robí polícia?

Veľká skupina Rómov vo Važci brutálne zbila mladého hasiča. Čo robí polícia?

Reprofoto: internet

V stredu 11. decembra krátko poobede v liptovskej obci Važec veľká skupina Rómov z neďalekej osady brutálne fyzicky napadla mladého muža, ktorého prenasledovali až k jeho domu. Zo zverejneného videa, ktoré nakrútili jeho najbližší, je zrejmé, že keď napadnutý ležal bezvládne na zemi, útočníci ho kopali do celého tela vrátane hlavy.

Následne napadli aj jeho manželku a brata. Udalosť vyvolala na Slovensku vlnu pobúrenia a v utorok 17. decembra sa dostala aj do hlavného večerného spravodajstva médií. Podľa dostupných informácií bol napadnutým mužom hasič. Konflikt bol vyústením fyzického napadnutia jeho neplnoletej dcéry.

Na incident upozornil aj bývalý poslanec NR SR Milan Mazurek či europoslanec Milan Uhrík. Mazurek na sociálnej sieti uviedol: „Ani takmer po týždni od útoku neboli páchatelia zadržaní, a to aj napriek tomu, že napadnutým adresovali ďalšie brutálne vyhrážky.

Prípad budeme pozorne sledovať a apelovať na okamžité riešenie nielen tohto prípadu, ale riešenie celkovej bezpečnostnej situácie občanov v obci Važec, ktorá je už dlhšiu dobu alarmujúca.“

Po rozhorčených reakciách ľudí v utorok vo večerných hodinách reagovala na sociálnej sieti aj polícia: „Dementujeme dezinformácie, podľa ktorých polícia nekoná v prípade napadnutia jednej osoby viacerými páchateľmi. Polícia koná a neinformuje preto, aby sa o jej krokoch nedozvedeli páchatelia a aby vďaka tomu boli spravodlivo potrestaní. Zajtra prinesieme viac konkrétnych informácií.“

Video z hromadného útoku Rómov na hasiča vo Važci: