Úvod Ekonomika Vydavateľ platobných kariet China UnionPay chystá expanziu do Európy

Vydavateľ platobných kariet China UnionPay chystá expanziu do Európy

Foto: archív

Čínsky vydavateľ platobných kariet China UnionPay sa chystá vydávať svoje platobné karty v Británii. Má to byť prvý krok v jeho expanzii po celej Európe. Podľa denníka Financial Times je štátom kontrolovaná China UnionPay najväčším vydavateľom platobných kariet na svete.

V najbližších týždňoch sa China UnionPay spojí s britským partnerom, aby začali emisie virtuálnych predplatených kariet pre britských firemných klientov. Ich zamestnanci budú karty používať prostredníctvom mobilných telefónov pri cestách po Ázii. Už v decembri by sa mal projekt rozšíriť po Európe.

„V Európe sa chceme zamerať na miestnych zákazníkov na domácom trhu, nielen na ľudí cestujúcich do Ázie,“ vyhlásil šéf európskej divízie firmy. Spoločnosť založená v roku 2002 v poslednom čase expanduje po svete, najmä v Ázii. Jej platobné karty prijíma viac ako 41 miliónov obchodných firiem a dva milióny bankomatov v 170 krajinách.

Len v Číne vydala šesť miliárd platobných kariet, čo je viac ako Visa a MasterCard dokopy. Na európsky trh vkročila pred desiatimi rokmi ako služba pre čínskych turistov. Dnes jej platobné karty prijíma 60 percent obchodníkov a bankomatov v regióne.