Úvod Tipy & rady Ako udržať poriadok v skrini

Ako udržať poriadok v skrini

Foto: archív

Vedeli ste, že priemerná žena má vyše sto kusov oblečenia, ale nosí z nich len asi tridsať? Hoci príslušníčky nežnejšieho pohlavia rady nakupujú, len máloktorá vyhodí starý kúsok zakaždým, keď si kúpi niečo nové. A tak sa časom v skrini nahromadí množstvo šiat.

Ak ste nejaké šaty nemali na sebe niekoľko rokov, je zbytočné skladovať ich v šatníku. Zachovalý kúsok možno darovať na charitu či posunúť kamarátkam. Oblečenie, ktorého sa nechcete vzdať aj napriek tomu, že ho z rôznych dôvodov nenosíte, uložte do praktických vákuových obalov. Ušetríte tak množstvo priestoru a šaty zároveň ochránite pred prachom či hmyzom.

Ostatné oblečenie prehľadne uložte v skrini. Obľúbené kúsky dajte do výšky očí, aby ste ich v prípade potreby ľahko našli. Menej používané šatstvo zložte zase do priehľadných plastových škatúľ či kontajnerov a umiestnite ho na dno skrine.

Saká, blúzky a šaty zaveste na vešiaky správnej veľkosti, aby sa nedeformovali. Na čipkovanú bielizeň, jemné pančuchy či hodvábne kúsky najlepšie poslúžia vrecúška, v ktorých sa neznehodnotia. Výborne poslúžia aj rôzne praktické boxy či priečinky na menšie kusy oblečenia.

Foto: archív
Foto: archív