Úvod Z DOMOVA Blaha Remišovej: Nepamätáte sa, kto predal elektrárne, vtedy ste sa venovali bábkoherectvu

Blaha Remišovej: Nepamätáte sa, kto predal elektrárne, vtedy ste sa venovali bábkoherectvu

Ľuboš Blaha a Veronika Remišová. (Foto: TV Markíza)

V televízii Markíza mala popredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová diskutovať s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, ten sa však ospravedlnil pre zdravotné problémy.

Opozičná strana do relácie Na telo vyslala ako náhradu svojho podpredsedu a poslanca NR SR Ľuboša Blahu. Remišová s ním najprv odmietla diskutovať, nakoniec sa však rozhodla debatu s obratným diskutérom absolvovať.

Blaha okrem iného Remišovej pripomenul, že vlády v krajinách EÚ pomáhajú občanom pokrývať prudko sa zvyšujúce náklady spojené s rastom inflácie a cien energií tzv. balíčkami opatrení a finančnej podpory, kým slovenská vláda nerobí vôbec nič.

Remišová reagovala, že vládny kabinet, ktorého je členkou, pomohol ľuďom dostatočne a “viac sa už ani nedá.“ Dôchodcovia podľa nej veľmi dobre vedia, “čo im od vlády chodí na účet a majú dôvod k spokojnosti”. Blaha jej kontroval otázkou, kedy naposledy videla živého slovenského dôchodcu.

Opozičný politik sa pri téme energií dotkol aj Remišovej vzdelania. Ministerka vyslovila názor, že sa vysoké ceny elektriny je v konečnom dôsledku zodpovedný Smer-SD, lebo keď sa naskytla možnosť, elektrárne „naspäť nesprivatizoval”, čím mala na mysli ich spätné odkúpenie štátom.

„Asi si nepamätáte, kto predal elektrárne, vtedy ste sa venovali bábkoherectvu,“ odpovedal Blaha s tým, že pre SR absolútne nevýhodná privatizácia Slovenských elektrární za nízku cenu má na svedomí Dzurindova vláda. Remišová odpovedala, že bábkoherectvo nikdy neštudovala a Blaha šíri hoax. Podľa nej ide o „smerácku propagandu”, s cieľom znevážiť ju ako ženu.

Ako však uvádzajú Finančné noviny, Veronika Remišová (Belošovičová) v roku 1998 na Činohernej a bábkarskej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave obhájila bakalársku prácu s názvom “Ako napísať bábkovú hru”. Vedúcim práce bol Ján Uličiansky a jej obsahom bola bábková hra “Modrý Peter”.

Moderátor na záver relácie zverejnil prieskum, ktorý iniciovala TV Markíza. Vyplýva z neho že, 60 percent občanov SR si želá predčasné voľby, 15 percent je za úradnícku vládu. Za pokračovanie súčasnej vlády sú podľa prieskumu predovšetkým voliči OĽaNO.

Podľa Blahu to svedčí o tom, že najlepším východiskom zo súčasnej situácie je referendum o predčasných voľbách. Remišová si myslí, že uvedený prieskum nie je vizitkou činnosti vlády, ale potvrdenie faktu, že ľudia v čase kríz radšej počúvajú takých, „ako je dezinformátor Blaha, ktorý len sedí v opozícii a nič nemusí robiť.“