Úvod Z DOMOVA Bulvárnych novinárov pobúril nový videoklip Elánu

Bulvárnych novinárov pobúril nový videoklip Elánu

Foto: archív

Ikonická slovenská hudobná skupina a jej hlavný predstaviteľ Jožo Ráž sa stali terčom zúrivých atakov liberálno-bulvárnych kruhov, ktoré sa nedokážu vyrovnať s najnovším satirickým videoklipom Elánu Bulvárne krysy.

Na Joža Ráža, ale aj ďalších členov hudobnej skupiny sa zo strany liberálnych mentorov zosypala spŕška invektív a nechutných konšpirácií. Ich prostredníctvom sa novinári hlavného prúdu pokúšajú nájsť nejaký súvis medzi kriticko-satirickou skladbou Elánu a kauzou nebohého novinára Kuciaka.

Neberú pri tom do úvahy jednoznačné stanovisko Elánu, v ktorom sa zdôrazňuje, že tvorcovia si vážia čestných ľudí z mediálnej sféry, ak prinášajú relevantné informácie so zreteľom na celospoločenské záujmy. Svojou skladbou chceli poukázať výlučne na bulvárne médiá, ktoré nemajú so serióznou žurnalistikou nič spoločné.

S postojom Elánu sa stotožnila veľká väčšina Slovákov, o čom svedčia napríklad výsledky ankety denníka Pravda. Približne 73 percent zúčastnených sa v nej vyslovilo, že hudobný videoklip je v poriadku a nemajú s ním nijaký problém. Len zhruba 27 percent účastníkov ankety zhodnotilo klip ako „nevkusný“.

Elán – Bulvárne krysy: