Úvod Politika Čaputová požiadala o zmenu vo svojej ochranke, vraj v nej boli Kaliňákovi...

Čaputová požiadala o zmenu vo svojej ochranke, vraj v nej boli Kaliňákovi ľudia

Foto: archív

Zuzana Čaputová už počas prezidentskej kampane prekvapila najatím si súkromnej bezpečnostnej služby, ktorá zabezpečovala jej ochranu až po jej zvolenie do funkcie prezidentky SR. Od 31. marca má však expolitička Progresívneho Slovenska podľa zákona oficiálnu ochrannku z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR.

Podľa informácii denníka Pravda Zuzana Čaputová už po niekoľkých dňoch využívania štátnej ochranky požiadala o zmeny v tíme svojich strážcov. Informáciu zverejnil aj portál aktuality.sk, ktorému to mali potvrdiť ďalšie tri zdroje. Ministerstvo vnútra ako aj tím Zuzany Čaputovej sa k tomu z bezpečnostných dôvodov nevyjadrili. Ministerstvo však potvrdilo, že Čaputová sa v tejto téme stretla s vedením Úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

“Keďže ide o otázku bezpečnosti, nebudeme sa k tejto téme vyjadrovať,“ uviedol Čaputovej hovorca Martin Burgr. Čaputová údajne argumentovala tým, že medzi ochrankármi mali byť ľudia blízki bývalému ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi.

“Považujem to za veľmi smiešne a trápne zároveň, pretože na ministerstve vnútra slúžilo 50-tisíc ľudí, a teraz môžu takto každého označiť, lebo som bol desať rokov šéf ministerstva. Pani Čaputová hovorila, že chce spájať, a prvé čo robí, je, že ľudí rozdeľuje podľa toho, kde pracovali. Ani neviem, kto u nej slúži, tých chlapcov nepoznám. Sú to profesionálni ľudia, ktorí neslúžia podľa toho, ktorá politická strana tam je,“ reagoval pre Pravdu Róbert Kaliňák.