Úvod Z DOMOVA Dankov poradca Machala o procese s Rostasom: Neoliberáli začali vojnu

Dankov poradca Machala o procese s Rostasom: Neoliberáli začali vojnu

Lukáš Machala. (Foto: archív)

Poradca predsedu parlamentu Andreja Danka a kandidát SNS na poslanca NR SR Lukáš Machala komentoval nedávny verdikt súdu v prípade odsúdenia šéfredaktora mesačníka Zem&Vek Tibora Eliota Rostasa za citovanie výrokov známych osobností slovenskej histórie, predovšetkým z radov štúrovcov, ktorí sa kriticky vyjadrovali na adresu židov.

„Súdy akokoľvek nezávislé, nemajú nijaké morálne právo hrať sa na vykladačov dejín a historickej pravdy. To isté platí pre prokuratúru. Rovnako to platí pre Sorosových služobníčkov v mimovládnom sektore a presstitútov v novinách, ktoré síce píšu po slovensky, ale slovenské určite nie sú,“ napísal Machala na sociálnej sieti.

Ako dodal, nemá obavu z akéhokoľvek trestného konania za vyjadrenie svojho názoru. „Byť v spoločnosti týchto národných velikánov a zdieľať s nimi boj proti vlastizradcom je pre mňa nielen česť, ale najmä vlastenecká povinnosť,“ doplnil a pokračoval konštatovaním, že ak všetci strčíme hlavu do piesku a nebudeme verejne poukazovať na premyslenú a systematickú prípravu likvidácie slovenskej štátnosti, sme iba – ako napísal Štúr – “hromádka koží otrockých”.

„Nie je čas na politickú korektnosť, neoliberáli začali vojnu. Začali mediálnymi manipuláciami a ľahkým ohýbaním paragrafov… Po čase, keď uvidia že stádo baranov len tupo hľadí a ani nemukne, si začínajú dovoľovať viac,“ upozorňuje na politickú realitu na Slovensku.

„Je to hanba, hanba a ešte raz hanba!“ pozastavuje sa Machala nad verdiktom Špecializovaného trestného súdu. „Nemôžeme si nechať šliapať po našich predkoch! Po skutočných národovcoch, po ľuďoch, ktorí bojovali za dôstojnosť a slobodu Slovákov. Bojovali pritom čestne a v nesmierne ťažkých životných aj spoločenských podmienkach.

„Verím, že nájdeme v sebe dostatok cti, odvahy aj morálky, aby sme našich národných buditeľov ochránili pred svorkou besných a zákerných vlastizradcov. Môj otec Drahoslav Machala by sa na obranu svojich rodákov a slávnych predkov určite postavil.

Preto ako jeho syn nemôžem konať inak. Keďže nie som platený Sorosom ani nijakou vlastizradnou zahraničnou mimovládkou, oslovujem vás prostredníctvom svojej stránky,“ ukončil svoj status na sociálnej sieti Lukáš Machala.