Úvod Z DOMOVA Drucker o Matovičovi: Nepotrebuje ani 100 dní, aby ukázal svoju neschopnosť

Drucker o Matovičovi: Nepotrebuje ani 100 dní, aby ukázal svoju neschopnosť

Foto: archív

Podľa predsedu mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáša Druckera je Igor Matovič premiérom, ktorý nepotrebuje ani obligátnych 100 dní na to, aby ukázal svoju neschopnosť. “Neschopnosť riadiť, neschopnosť strategicky myslieť, a čo je mimoriadne nebezpečné, neschopnosť vnímať reálne osudy reálnych ľudí,” upresnil.

“Už aj v zahraničí si všímajú, že Matovič skúša na Slovensku nebezpečný sociálny experiment, po ktorom hrozia obrovské masy nezamestnaných,“ napísal Drucker na sociálnej sieti.

Podľa exministra zdravotníctva a vnútra si premiér z vlastného národa spravil „súkromné laboratórium“. Drucker si myslí, že vláda na ktorej čele stojí nezodpovedný človek, akým je Matovič, si nezaslúži, aby vôbec dostala dôveru Národnej rady SR.

„Súčasný premiér nepotrebuje a ani si nezaslúži nijakých 100 dní – nevie viesť krajinu, nevie spolupracovať s ľuďmi a nedokáže vnímať skutočné problémy ľudí a štátu a najmä nemá štipku pokory pred iným názorom,“ píše Drucker.

V príspevku tiež uviedol, že by sa premiér mal verejne ospravedlniť všetkým živnostníkom, remeselníkom a malým podnikateľom za to, že ich označil za bezvýznamných, pretože podľa neho tvoria vraj iba zanedbateľné 2 percentá HDP. „Ľudia, ktorí tvoria zamestnanosť si naozaj zaslúžia podporu a nie opľúvanie,“ dodal na záver Drucker s tým, že Matovič toho už dokázal dosť, no žiaľ, viac pokaziť ako vyriešiť.