Úvod Z DOMOVA Električková trať do Petržalky má byť dokončená v roku 2023, zmluvu na...

Električková trať do Petržalky má byť dokončená v roku 2023, zmluvu na výstavbu ešte neuzavreli

Foto: Pavel Kapusta

Bratislava zatiaľ neuzatvorila zmluvu na dlhé roky plánovanú výstavbu predĺženia električkovej trate v mestskej časti Petržalka v úseku od Bosákovej po Janíkov dvor s vysúťaženým zhotoviteľom. Verejné obstarávanie totiž ešte kontroluje Úrad pre verejné obstarávanie.

„Momentálne nedokážeme povedať, dokedy bude kontrola trvať. Zmluvu s vysúťaženým zhotoviteľom bude možné uzavrieť až po jej skončení. Následne po podpise zmluvy sa začne výstavba,“ uviedol v mediálnom vyhlásení bratislavský magistrát.

Koncom júla mesto informovalo, že vyhodnocovanie predložených ponúk v súťaži sa skončilo. Najnižšiu cenovú ponuku za 74,5 milióna eur bez DPH predložila skupina dodávateľov Združenie NS MHD Petržalka, kde hlavným členom je Aldesa Construcciones Polska a ostatnými členmi sú Aldesa Construcciones S.A., CEDIS a HANT BA.

Kompletná stavba predĺženia električkovej trate by podľa doterajších vyjadrení magistrátu mala byť dokončená do konca roka 2023. Predpokladaná hodnota zákazky bola 90.567.150 eur bez DPH, pričom väčšina finančných prostriedkov na jej realizáciu hlavnému mestu poskytnú fondy Európskej únie.

Verejné obstarávanie bolo vyhlásené 20. októbra minulého roka. Výstavba trate sa podľa júnového vyjadrenia primátora Bratislavy Matúša Valla začne v lepšom prípade na jeseň tohto roka, v horšom prípade v januári či vo februári 2022.

Budúca električková trať v najväčšej mestskej časti hlavného mesta Petržalka bude nadväzovať na jej prvú etapu Jesenského – Jungmannova, v rámci ktorej sa v minulosti kompletne zrekonštruoval aj Starý most.

Nový úsek električkovej trate v Petržalke bude nadväzovať na súčasnú zastávku Jungmannova. Trať bude ďalej pokračovať novými električkovými zastávkami, ako Chorvátske rameno, Gessayova, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavská a Janíkov dvor.