Úvod Z DOMOVA Fico: Chcem budovať silný Smer. Budem odmietať prejavy slniečkarstva v strane

Fico: Chcem budovať silný Smer. Budem odmietať prejavy slniečkarstva v strane

Foto: archív

Robert Fico na tlačovom brífingu uviedol, že bude zo Smeru-SD budovať naďalej mimoriadne výraznú a razantnú opozičnú stranu. Predseda Smeru sa pred novinárov postavil spoločne s ďalším poslancami. Chýbal však podpredseda strany a expremiér Peter Pellegrini, ktorý cez víkend pripustil, že by chcel šéfovať strane.

„Veľmi jasne hovorím, že budem odmietať akékoľvek prejavy slniečkarstva v tejto strane,“ povedal Fico a dodal, že do vedenia Smeru dá všetky skúsenosti, ktoré za roky v politike nabral. Bývalý trojnásobný premiér ďalej dodal, že chce Smeru vrátiť jeho miesto a opäť vyhrať parlamentné voľby.

Fico na otázky novinárov, prečo na brífingu chýba Pellegrini, odpovedal, že tlačovú konferenciu ani neplánovali. „Neviem, prečo z toho robíte tému. Nerobte obraz, že ja mám povinnosť chodiť s Pellegrinim na tlačové konferencie.

Moje jasné stanovisko som povedal na záver svojho slova,“ odkázal Fico na svoje vyjadrenia o tom, že chce budovať zo Smeru silnú stranu. „Môj odkaz všetkým je úplne jasný,“ dodal. Fico zároveň neodpovedal na otázku, kedy by sa mal konať snem Smeru a či sa na ňom budú zaoberať otázkou lídra.

Pellegrini zdôraznil, že v Smere musí prísť k výraznej generačnej výmene a strana musí byť schopná prežiť aj výmenu svojho predsedu. „Som presvedčený, že musí prísť aj k postupnému vysporiadaniu sa s minulosťou, čo je bežné.

Demokratická strana nášho typu musí byť schopná prejsť výraznými personálnymi zmenami a musí byť schopná prežiť aj výmenu predsedu,“ uviedol. S pracovným snemom, na ktorom má strana zhodnotiť výsledky volieb, by podľa neho nemal Smer čakať do decembra.