Úvod Z DOMOVA Hlas-SD: Nekompetentný minister Vlčan je pre poľnohospodárov a potravinárov tragédiou

Hlas-SD: Nekompetentný minister Vlčan je pre poľnohospodárov a potravinárov tragédiou

Samuel Vlčan. (Foto: archív)

Nový minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan je pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov tragédiou. Namiesto nich totiž označil za svojich partnerov obchodníkov. Tvrdí to mimoparlamentná strana Hlas-SD.

Podľa člena strany a poslanca Národnej rady SR Róberta Puciho sa OĽaNO, za ktoré bol nový minister nominovaný, čoskoro podpíše aj pod tragédiu v oblasti potravinovej sebestačnosti Slovenska.

Nový agrominister totiž za svojich partnerov považuje obchodníkov, ktorí každoročne vyvážajú stovky miliónov eur ziskov do zahraničia, a nie poľnohospodárov a potravinárov, ktorí potraviny na Slovensku vyrábajú a o ktorých by sa mal starať jeho rezort.

Mimoparlamentná strana odkazuje, že na agrorezort pod Vlčanovým vedením si posvieti a podrobí ho zvýšenej miere kontroly. „Nový minister síce tvrdí, že vraj vie, ako funguje ekonomika poľnohospodárov Slovenska.

Bol to však práve on, ktorý v minulom roku existenčne ohrozil všetkých slovenských poľnohospodárov, malých aj veľkých,“ podotkol Puci s tým, že v pozícii štátneho tajomníka agrorezortu Vlčan na jar v roku 2020 presadzoval presuny podpôr medzi piliermi počas prebiehajúceho roka.

„To tak vážne ohrozilo slovenských poľnohospodárov a ich financovanie, že prišli pred ministerstvo spoločne zväzy zastupujúce malých aj veľkých poľnohospodárov. Po ich tlaku OĽaNO od tohto nekompetentného kroku ustúpilo. Nekompetentnosť ministra Vlčana v oblasti agrorezortu je preto evidentná aj po skúsenostiach v pozícii štátneho tajomníka,“ uzavrel Puci.